Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Galicowa Grapa (szlak turystyczny) w Bukowinie Tatrzańskiej

Noclegi wpobliżu Galizowej Grapy w Bukowinie Tatrzańskiej

Galicowa Grapa (szlak turystyczny) w Bukowinie Tatrzańskiej

Każdego roku w Tatry przyjeżdża wiele osób. Nie da się ukryć, że wypoczynek na łonie natury to idealny sposób na rekreację szczególnie latem. Gdzie wybrać się na pieszą wycieczkę, gdy podróżujemy z małym dzieckiem? Na to pytanie każdego lata musi odpowiedzieć sobie sporo rodziców odwiedzających Tatry ze swoimi pociechami. Jak wiadomo, zdecydowana większość pieszych szlaków turystycznych to zbyt duża odległość dla malucha, a więc zdecydowanie za duży wysiłek. Poszukując szlaków odpowiednich zarówno dla dużych, jak i małych turystów warto zwrócić na ciekawy szlak, który jest związany z Galicową Grapą. Poznajmy bliżej tą ciekawą opcję pieszej wycieczki z całą rodziną.

Najważniejsze informacje na temat szlaku

Galicowa Grapa to szczyt o wysokości 980 m n. p.m, który należy do Pogórza Spisko - Gubałowskiego. W kierunku Poronina znajduje się tu wyciąg orczykowy, jednak latem można wybrać się tu na naprawdę ciekawą, pieszą wycieczkę. Różnica wysokości, którą trzeba będzie pokonać to około 250 m, a trasa ma długość 7, 6 km, więc stosunkowo niewiele w porównaniu z innymi trasami turystycznymi tego regionu. Taka wycieczka potrwa około 3-4 godziny, w zależności od narzuconego tempa. Po pokonaniu około 700 metrów natrafimy na krzyż grunwaldzki, który został postawiony w 500 rocznicę bitwy pod Grunwaldem.

Trasa dla każdego

Warto wybrać się na tą ścieżkę turystyczną nie tylko ze względu na ciekawe warunki przyrodnicze czy walory historyczne tego miejsca. Turyści wybierają tą trasę także ze względu na doskonałe warunki, szczególnie dla początkujących piechurów - miejscami szlak prowadzi po asfaltowej drodze, czasem po betonowych płytach czy drodze gruntowej. Taka wycieczka to dobry pomysł na rozgrzanie mięśni przed bardziej wymagającymi szlakami wysokogórskimi. Sporą zaletą takiej wycieczki jest także fakt, że często szlak ten jest pozbawiony turystów, a szczególnie latem dość ciężko znaleźć na Podhalu takie miejsca. Warto więc wybrać się na tą ciekawą i mało wymagającą kondycyjnie trasę zwłaszcza, gdy mamy w planie wyprawę z małym turystą.

Dostępność dla odwiedzających

Ten szlak turystyczny jest dostępny dla turystów bezpłatnie. Dogodnym rozwiązaniem będzie zaparkowanie samochodu na parkingu przy Gminnym Domu Kultury w Poroninie.

Polecane obiekty wpobliżu Galizowej Grapy w Bukowinie Tatrzańskiej