Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu przystani żeglarskiej przy Nogacie w Malborku

Rejsy po Nogacie w Malborku

Malbork nierozerwalnie wiąże się z zamkiem krzyżackim. To zdecydowanie jeden z najlepiej zachowanych w Europie przykładów średniowiecznej architektury obronnej. Siedziba mistrzów Zakonu Krzyżackiego w 1997 roku została wpisana na listę UNESCO. W ostatnich latach coraz większą popularność zyskują rejsy spacerowe po Nogacie, umożliwiające podziwianie gotyckiego zamku z zupełnie innej perspektywy.

Na pokładzie

Nogat ciągnie się na długość ponad 62 kilometrów, łącząc Wisłem z Zalewem Wiślanym i szlakiem Pojezierza Iławskiego. Rejsy odbywają się na pokładzie nowoczesnej, aluminiowej jednostki pływającej, nagrodzonej na Międzynarodowych Targach Żeglugi Śródlądowej Waterways w 2014 roku. Taka wycieczka jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich poszukujących komfortowego i niecodziennego wypoczynku, a także miłośników pięknych widoków w otoczeniu natury i jednego z najbardziej znanych budynków na mapie Polski.

Bilety wstępu

Cena biletu normalnego w sezonie od lipca do sierpnia wynosi 29 zł, w pozostałych miesiącach – 25 zł. Za bilet ulgowy należy zapłacić w wakacje 25 zł, natomiast poza sezonem – 19 zł. Dzieci do czwartego roku życia mają wstęp bezpłatny.

Rejsy na pokładzie Dominika ruszają codziennie o pełnej godzinie z przystani zlokalizowanej w pobliżu zamku krzyżackiego. Podczas około 40-sto minutowego rejsu goście mogą podziwiać nie tylko imponującą budowlę gotycką, ale także urozmaiconą linię brzegową największej rzeki na Żuławach.

Poznaj Żuławy

Warto wspomnieć, że rejsy odbywają się także na pokładzie tramwaju wodnego. Panoramę miasta można także podziwiać podczas spływu kajakowego. Przystań znajdująca się w pobliżu Zamku Krzyżackiego na ulicy Wileńskiej 1 jest to malborski OSiR. Szczegóły można poczytać na stronie www.osir.malbork.pl. Turyści mają do dyspozycji także pole namiotowe, natryski, strzeżone kąpielisko, kajaki, rowery wodne oraz boiska do gry w piłkę plażową.

Niezwykle ciekawą przygodą może być rejs trasą „Na falach historii”, biegnącą z Malborka do Białej Góry. Podczas trzygodzinnej wycieczki goście mogą podziwiać Zamek w Malborku, Rezerwat Przyrody, a także Śluzę Białą Górę. Cena rejsu wynosi 36 zł za bilet normalny i 31 zł za bilet ulgowy. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.zegluga.com.pl

Polecane obiekty w pobliżu przystani żeglarskiej przy Nogacie w Malborku