Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Centrum Kultury i Edukacji Szkoła Łacińska w Malborku

Centrum Kultury i Edukacji Szkoła Łacińska w Malborku

Centrum Kultury i Edukacji Szkoła Łacińska w Malborku to niezwykle ciekawe i unikatowe miejsce na edukacyjnej mapie Pomorza. Placówka organizuje szereg różnorodnych zajęć dla dzieci, młodzieży, a także dorosłych. Każde z nich odbywa się przyjaznej atmosferze i łączy w sobie zabawę z nauką.

Średniowieczna szkoła

Centrum Kultury i Edukacji miało swojego poprzednika już w średniowieczu. W XIV wieku na polecenie wielkiego mistrza krzyżackiego - Winrycha von Kniprode w sąsiedztwie Zamku Krzyżackiego została wzniesiona Szkoła Łacińska. Od XVI wieku do 1864 roku budynek pełnił rolę szkoły, w której uczono podstaw łaciny. Od końca XIX wieku, po wielkim pożarze, dawna placówka popadła w ruinę, jednak kilka lat temu to podjęto prace, mające na celu odbudowanie dawnej szkoły. Budowa trwała około 3 lat, a uroczyste otwarcie nastąpiło pod koniec października w 2014 roku.

Nauka przez zabawę

Przez wielu nowy obiekt w Malborku bywa nazywany „mini centrum Kopernika”. Na czterech piętrach znajdują się: skansen rzemiosł, gdzie prowadzone są warsztaty dla dzieci i młodzieży w klimacie średniowiecza, mediateka, czyli skomputeryzowana biblioteka familijna, multicentrum z pomieszczeniami do interaktywnych zajęć (m. in. biologia, fizyka, chemia), sala wielofunkcyjna mieszcząca 200 osób, a także minikino 3D, obserwatorium astronomiczne i planetarium. To prawdziwy raj naukowy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Takie miejsce umożliwia poznanie historii w zupełni inny sposób, a niżeli tylko z podręczników szkolnych.

Zaplanuj wizytę

Okazały budynek na Starym Mieście czeka na gości codziennie przez cały rok. Indywidualne bilety ulgowe wahają się od 5 do 8 zł, natomiast normalne 7-12 zł. Cena biletu uzależniona jest od rodzaju atrakcji lub warsztatu, w którym chcemy wziąć udział. Istnieje możliwość zakupienia biletu grupowego lub karnetów indywidualnych, umożliwiających skorzystanie ze wszystkich czterech atrakcji: Warsztaty skansen rzemiosł, Warsztaty Multicentrum, Warsztaty obserwatorium + seans planetarium oraz osobny seans. Na stronie internetowej ośrodka www.edu.kultura.malbork.pl znajdziemy bardziej szczegółowe informacje. Szkoła Łacińska jest unikatowym miejscem, które łączy w sobie historię z nowoczesnością. Tutaj niezapomnianą podróż rozpoczynamy już w średniowieczu, a kończymy na podboju kosmosu.

Polecane obiekty w pobliżu Centrum Kultury i Edukacji Szkoła Łacińska w Malborku