Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Wiżajny - oferta noclegu w Wiżajnach i okolice

  • 1

Baza noclegowa w Wiżajnach

Nocleg blisko jeziora w spokojnym i pięknym miejscu, oto co czeka na turystów w Wiżajnach. W wiosce możemy odpocząć w ciszy i spokoju w jednej z agroturystyk – zlokalizowane są przy ul. Sejneńskiej. Na tej samej ulicy są także kwatery prywatne i domek letniskowy, który znajdziemy także przy brzegach jeziora Wistuń – dogodna opcja dla osób, spędzających wakacje nad wodą. Przy większym ze zbiorników – jeziorze Wiżajny, mieści się także dom letniskowy oraz agroturystyka. Jeśli zależy nam na noclegu przy akwenie, możemy również wybrać Burniszki i zakwaterowanie w jednej z agroturystyk lub kwaterze prywatnej. Blisko akwenu usytuowane są też Stankuny z kilkoma gospodarstwami agroturystycznymi. Niecałe 10 km dalej jest jezioro Hańcza i możliwość noclegu w wiosce Mierkinie lub okolicznej Kłajpedzie. Średnia cena za noc wynosi ok. 30 zł. Przez wioskę przebiega droga wojewódzka nr 651, dojazd także autobusem PKS z miejscowości Suwałki.

Wiżajny – Podlaskie pogranicze

Najwyżej położona miejscowość na Suwalszczyźnie – na wysokości 243 m n.p.m. - o najniższych temperaturach w kraju. Wiżajny są położone malowniczo między jeziorami Wistuć i Wiżajny a wioska posiada długą historię sięgającą 1253 r. Według lokalnych podań jej nazwa pochodzi od litewskiego Vežys jak nazywane są żyjące w wodach raki, które stanowiły jeszcze w średniowieczu rarytas w lokalnej kuchni a kosztować ich miał nawet król Władysław Jagiełło. Wiżajny ze względu na ciekawe położenie krajobrazowe oraz dogodne usytuowanie przy granicy są chętnie odwiedzane w celach turystyczno-rekreacyjnych. Miejscowość leży przy drodze nr 651, w pobliżu trójstyku granic Polski, Litwy i Rosji – 7 km, w odległości 30 km od Suwałk, 118 km od Kowna, 189 od Kaliningradu i 191 km od Wilna. Najbliższe przejścia graniczne – z Litwą 28 km i z Rosją - Gołdap-Gusiew (Obwód Kaliningradzki) - 49 km.

Wiżajny – wyżyny Suwalszczyzny

Wiżajny są najwyżej położoną miejscowością Suwalszczyzny – 243 m n.p.m. Warto tu obejrzeć zabytkowy kościół św. Teresy, postawiony w stylu klasycystycznym, w którym znajduje się obraz, rzeźba Jezusa i chrzcielnica z XIX w., barokowy kielich i XVIII-wieczny ołtarz główny. Tuż obok budynku ujrzymy XIX-wieczną drewnianą dzwonnicę. Ze względu na specyficzny klimat – mroźne zimy i długo utrzymujący się śnieg – warto tu skorzystać z czerwonych tras narciarstwa biegowego, biegnących przez Góry Sudawskie. Latem główną atrakcją jest jezioro Wiżajny - płytkie, o urozmaiconej linii brzegowej, zarybione, więc doskonale nadaje się na wędkarskie wypady w poszukiwaniu szczupaka, sandacza czy węgorza. Można tu również korzystać z plaży i kąpieliska czy rozbić namiot w pobliżu. Dla aktywnych są przygotowane szlaki piesze, np. do Budziska czy wokół jeziora Jaczno, oraz rowerowe przez Góry Sudawskie lub ze Smolnik do Wiżajn. Urlop urozmaicą liczne imprezy odbywające się na terenie gminy: Biegi Narciarskie o Puchar Wójta Gminy, Festyn „Swojskie Klimaty”, Dożynki czy Biegi Przełajowe.