Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Muzeum Marii Konopnickiej w Suwałkach

Muzeum Marii Konopnickiej w Suwałkach

Nie dla każdego chodzenie do muzeum będzie idealnym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Jednak w przypadku Muzeum Marii Konopnickiej, które znajduje się w Suwałkach, nawet najwięksi sceptycy znajdą coś dla siebie. Muzeum jest nowoczesne, dostosowane do współczesnych trendów muzealnych i w sposób ciekawy oraz atrakcyjny przekazuje wiedzę odwiedzającym. Z pewnością nikt nie będzie się tu nudził.

O muzeum

Powstało jako filia Muzeum Okręgowego w Suwałkach i jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie rozszerzenia ekspozycji poświęconej sławnej mieszkance Suwałk. Początkowo wystawy o Marii Konopnickiej były jedynie częścią ekspozycji, ale wraz z gromadzeniem coraz większej ilości pamiątek po pisarce powstał pomysł, aby uhonorować ją osobnym muzeum. Filia nie jest duża, ale prezentuje cały szereg ciekawych wystaw, które opowiadają nie tylko o Marii Konopnickiej i jej życiu, ale nawiązują również do całej historii regionu. W Muzeum Marii Konopnickiej okazjonalnie wystawiane są też ekspozycje wypożyczone z muzeum głównego, aby urozmaicić wystawy.

Muzeum zlokalizowane jest w kamienicy przy ul. Tadeusza Kościuszki, nieopodal głównej siedzimy muzeum okręgowego i tuż obok jednej z bajkowych wiosek na Baśniowym Szlaku. Ekspozycje w głównej mierze składają się z pamiątkowych zdjęć pisarki oraz podkreślają bardzo mocny związek, jaki miała z Suwałkami, mieszkając tu przez wiele lat i tworząc swoje największe i najbardziej znane dzieła.

Zwiedzanie Muzeum Marii Konopnickiej to dobra propozycja także dla młodszych turystów, dzieci oraz grup szkolnych. Muzeum jest częściowo interaktywne, a dużą jego część zajmują nawiązania do napisanych przez pisarkę bajek i opowieści. Działalność muzeum i ukierunkowanie na najmłodszych sprawia, że jest to jedno z najczęściej odwiedzanych muzeów biograficznych w regionie.

Zwiedzanie

Muzeum dostępne jest przez cały rok z wyjątkiem świąt kościelnych i państwowych, a także poniedziałków, które są dniem wymiany ekspozycji lub drobnych prac naprawczych. W pozostałe dni tygodnia muzeum można zwiedzać od wtorku do piątku w godzinach 8:00-16:00, natomiast w weekendy od 9:00-17:00. Zmianie ulegają godziny otwarcia w okresie wakacyjnym (lipiec-sierpień), gdy muzeum jest czynne od wtorku do niedzieli od 9:00-17:00. Koszt biletu to 5 zł normalny, 3 zł ulgowy i 10 zł rodzinny (2 osoby dorosłe i maksymalnie 5 dzieci). Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: http://mk.muzeum.suwalki.pl/

Polecane obiekty w pobliżu Muzeum Marii Konopnickiej w Suwałkach