Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Park Konstytucji 3 maja w Suwałkach

Noclegi w pobliżu Parku Konstytucji 3 maja w Suwałkach

Park Konstytucji 3 maja w Suwałkach

Piękny Park Konstytucji 3 Maja mieści się w samym sercu Suwałk. To miejsce tętniące życiem, w którym dominują wypoczynek, relaks i rekreacja. Liczne imprezy rozrywkowe, spektakle i zgromadzenia to tylko część wydarzeń, które przyciągają do parku tłumy zaciekawionych mieszkańców i przede wszystkim turystów.

Powstanie parku

Nie wszyscy mieszkańcy Suwałk wiedzą, że niegdyś w miejscu dzisiejszego parku znajdował się i sprawnie funkcjonował rynek miejski. Ciekawostką jest także, iż ponad trzysta lat temu na terenie parku stał pierwszy w mieście kościół, wokół którego rozciągał się cmentarz. Z biegiem czasu miejsce to traciło swój ponury charakter zmieniając się w centrum spotkań i rekreacji dla mieszkańców.

W latach dwudziestych XX wieku zadbano o wygląd parku - projektem i wykonaniem zajął się Henryk Danielewicz z Warszawy tworząc czytelną i interesującą kompozycję, którą po dziś dzień podziwiać może każdy odwiedzający. Na terenie parku regularnie odbywają się prace porządkowe i urozmaicające krajobraz, jednak wygląd i układ pozostają niezmienne.

Relaks w parku

Na terenie parku z pewnością odetchnie się świeżym powietrzem w otoczeniu bujnej roślinności. Gęsto rosną tu krzewy i drzewa, w tym słynny Dąb Wolności zasadzony w 132 rocznicę Konstytucji. Tuż obok postawiono głaz pamiątkowy wyszczególniający pamiętną datę 3 Maja 1791 roku. Wśród flory dominują klon i jesion, a najstarsze drzewa dożywają już ponad 120 lat. Turystów zainteresować może stary, żeliwny zegar słoneczny z 1841 roku przeniesiony na teren parku z Huty Sztabińskiej oraz inne obiekty zabytkowe, np. Pomnik ku czci poległych w II wojnie światowej Suwalczan.

Chwilę wytchnienia przyniesie zabytkowa drewniana altana czy tzw. muszla koncertowa, gdzie organizowane są mniejsze i większe wydarzenia kulturalne. Niemalże w każdy weekend odbywają się w parku festyny oraz koncerty stanowiące atrakcję zarówno dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Polecane obiekty w pobliżu Parku Konstytucji 3 maja w Suwałkach