Leśne Pole Biwakowe SOSENKA

wypożyczalnia sprzętu

Obiekt wiarygodny - Serwis METEOR gwarantuje bezpieczeństwo każdej wpłaty na jego konto.

adres
Lubiatów, Sława, lubuskie

Ceny - informacja dodatkowa

Dodatkowo opłata klimatyczna 2,17 PLN od osoby za dobę.

Ceny na kempingu - informacja dodatkowa

Opłaty na polu namiotowym za dobę w 2017 r.: osoba dorosła 7 PLN, dziecko 2 PLN, młodzież szkolna (od 15 lat i studenci) 5 PLN, rozbicie namiotu 5 PLN, przyczepa kempingowa 6 PLN, samochód osobowy 5 PLN, motocykl 2,50 PLN.
Do wynajęcia przyczepy kempingowe 3-4-osobowe - opłata 25 PLN/osoba dorosła, 10 PLN/dziecko, plus opłata klimatyczna 2,17 PLN od osoby.

Obiekt

Obiekt czynny od 28 kwietnia 2017 do połowy września.
Nasz obiekt to leśne pole biwakowe, na terenie którego znajdują się dwa ujęcia wody pitnej, stoły i ławki dla grillujących, toalety (typu TOI TOI).
Prysznic znajduje się w przystani żaglowej Halkos (płatne 8 PLN), dojście wzdłuż jeziora ok. 10 min.

Atrakcje w obiekcie

Do dyspozycji: pomosty dla wędkujących, rowery wodne i kajaki dla pływających oraz miejsce do pływania. Można także wypożyczyć rowery na przejażdżki po okolicy.

Atrakcje w pobliżu

W pobliżu: przystań żaglowa HALKOS, trasy rowerowe, spływy kajakowe oraz platforma i wieża widokowa.

Położenie

Obiekt położony jest w sosnowym lesie nad samym jeziorem, przy wejściu do Zatoki Krępińskiej, z widokiem na wszystkie wyspy, na trasie pomiędzy Sławą, a Lubiatowem.

Atuty

Nasze atuty: doskonałe warunki do spacerowania i spędzania wolnego czasu na łonie natury.

Obiekt idealny dla osób szukających ciszy i spokoju.

Zapraszamy

Leśne pole biwakowe zaprasza wszystkich turystów podróżujących z namiotami, przyczepami kempingowymi oraz kamperami.

hobby

grzybobranie
oprócz grzybów, które możemy zbierać również latem (jeśli warunki na to pozwolą) zbieramy jagody i jeżyny.

jazda konna
4 km od pola biwakowego znajduje się Ranczo, w którym można skorzystać z jazdy konnej w terenie jak i nauki jazdy konnej.

rowery
Na terenie pola biwakowego można wypożyczyć rowery różnej wielkości również z siedziskami dla dzieci, wzdłuż pola biwakowego jest ścieżka rowerowa, którą możemy dojechać zarówno na zakupy, jak i na wycieczkę dookoła jeziora i nie tylko.

sporty wodne
Na terenie pola można wypożyczyć kajaki, rower wodny, łódź wiosłową (cena 10 zł/godz.), w przystani żaglowej Halkos i Master żaglówki, w Sławie znajduje się tor surfingowy.

wędkowanie
W linii brzegowej pola biwakowego znajduje się 7 pomostów wędkarskich, z których mogą korzystać mieszkańcy pola, zezwolenia na wędkowanie można wykupić na miejscu u właściciela pola.

lokalizacja

blisko jeziora
Jezioro Sławskie jest największym jeziorem pojezierza lubuskiego, które zaliczane jest do czystych jezior z bardzo bogatą ilością ptactwa i ryb. Na terenie pola można wędkować, uprawiać wszelkiego typu sporty wodne (wypożyczalnia na miejscu lub w niedużej odległości), miejsce do kąpieli bez ratownika.

blisko lasu
Pole biwakowe położone jest w lesie sosnowym dzięki czemu poziom jodu jest porównywalny z warunkami nad morzem, grzyby, jagody można zbierać w pobliżu (jeśli są), w pobliżu ścieżka rowerowa, którą możemy objechać całe jezioro (22 km), znajdują się ścieżki edukacyjne oraz punkty obserwacyjne (wieża widokowa 40 m, platforma widokowa).

udogodnienia

akceptacja zwierząt
Obiekt jest przyjazny dla zwierząt jednak właściciele muszą zastosować normalne środki czystości i bezpieczeństwa, możliwość dłuższych spacerów na ścieżce rowerowej, gabinety weterynaryjne znajdują się w Sławie (6 km).

wyślij e-mail

Zadowoleni klienci o nas


Cisza, spokój, fantastyczna trasa rowerowa wokół jeziora Sławskiego-polecam:). Jeżdżę na te pole biwakowe od wielu lat -jeszcze za czasów Pana Miecia.Po urlopie spędzonym na łonie natury wracam wypoczęta i zrelaksowana. Pozdrawiam i polecam to miejsce .
Niesamowici ludzie, miła atmosfera.Bardzo miły właściciel :) Żal było wyjeżdżać, ale mam nadzieję, że w przyszłym roku również tam zawitam. Wszystkim polecam to miejsce ;)
Oby więcej takich pięknych miejsc. Odpoczynek od pędu życia i pracy.
Pojechaliśmy nad jez. Sławskie w ciemno, licząc na łut szczęścia w poszukiwaniu pola namiotowego. Wśród ośrodków pełnych młodzieży słuchającej głośno muzyki i zatłoczonych plaż położona jest niepozorna "Sosenka". Jeśli szukasz wariackich przygód, głośnych atrakcji, imprezowania oraz wrażeń, to miejsce nie jest dla Ciebie. Natomiast jeśli cenisz sobie ciszę, spokój, wędkowanie, przyjaznych ludzi i rodzinną atmosferę, to warto zrezygnować z wygód typu łazienka 5 kroków od namiotu, ale w zamian dostać kawałek azylu w cieniu leśnych drzew. To miłe, że są wciąż takie miejsca :) Pozdrawiamy serdecznie i do zobaczenia!
Co tu duzo mowic.. Pierwsza noc leszcze,karpie kij non-stop wygiety.Duzy plus za czystosc,studnie i cisze.Nikt nie kradnie,dobrzy ludzie,wlasciciele bardzo mili i pomocni.Cudowne miejsce dla ludzi ceniacych spokoj i cisze.Pozdrawiamy Pana Andrzeja i Jego Zone Do zobaczenia za rok
cisza, spokój,woda czysta, można łowić rybki ( sa odpowiednio przystosowane kładki ), można wypożyczyć sprzęt wodny. POLECAM!!!
Świetne miejsce. Pozdrawiam Pana Andrzeja, opiekuna terenu.
jeżdżę na to pole od 25 lat i piękniejszego miejsca nie znalazłem na letni wypoczynek