Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Jeziora Sławskiego

Jezioro Sławskie

Poszukując jednego z najbardziej rekreacyjnych miejsc w województwie lubuskim, koniecznie trzeba wybrać się na Pojezierze Sławskie. Właśnie tam możemy przyjemnie i ciekawie plażować i wypoczywać nad Jeziorem Sławskim.

Urokliwe wyspy

Jest to jezioro o długości ponad 9 kilometrów oraz szerokości ponad 1,5 kilometra. Jednocześnie całkowita długość linii brzegowej wynosi aż 24,6 kilometra. Na pewno ciekawostką tego miejsca, są przede wszystkim wyspy znajdujące się na jeziorze. Każdy, kto tylko wybiera się na wycieczki po wodach jeziora, przy Sławskiej marinie, ma ochotę wybrać się na jedną z wysp. Przy linii brzegowej jeziora Sławskiego znajduje się kilkadziesiąt ośrodków wczasowych. W związku z tym turyści mają naprawdę szeroki wybór możliwości, by zatrzymać się w dogodnym miejscu na prywatny wypoczynek. Można z powodzeniem również korzystać z tutejszej plaży, nad którą opiekę sprawuje WOPR. Plaża jest strzeżona i wyposażona jednocześnie w dogodne pomosty.

Wodne atrakcje

Na pewno można tutaj korzystać z kilku wspaniałych możliwości, jakie daje marina. Wynajęcie łódki, jachtu lub innego sprzętu sportowego w czasie sezonu turystycznego rzeczywiście jest prawdziwą atrakcją. Tym bardziej, że lokalni mieszkańcy do najbliższych pojezierzy mają dość spore odległości. Będąc nad jeziorem Sławskim, warto wybrać się nad Zatokę Krępińską. Ponieważ właśnie w tym miejscu znajduje się Port Lubiatów. W tym miejscu rzeczywiście można poczuć się jak w prawdziwym klubie żeglarskim.

Spacery i rowerowe przejażdżki

Ponadto warto nastawić się w Sławie na turystykę pieszą oraz rowerową. W okolicy jeziora Sławskiego znajduje się wiele licznych tras turystycznych oraz szlaków. Do nich zalicza się między innymi szlak żółty. Jest to na pewno propozycja dla bardziej zaawansowanych piechurów, ponieważ trasa ma długość aż 31 kilometrów. Szlak rozpoczyna się w samej Sławie, wiodąc przez inne urokliwe miejscowości jak: Radzyń, Jeziorna, Mesze, Lubiatów i Ciosaniec, aż w końcu kończąc swoją trasę w miejscowości o nazwie Świetno. Inną ciekawą trasą jest szlak rowerowy wiodący z Lubiatowa do Sławy, bądź też z Lubiatowa do Radzynia. Każdy z nich wyróżnia się długością od 10 do 11 kilometrów.

Polecane obiekty w pobliżu Jeziora Sławskiego


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!