Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy pałacu w Sławie

Pałac w Sławie

Zwiedzając niewielką miejscowość w województwie lubuskim o nazwie Sława, warto odwiedzić tutejszy zespół parkowo-pałacowy. Pałac znajdziemy bez problemu, ponieważ położony jest on nad słynnym Jeziorem Sławskim.

Dzieje pałacu

Zanim powstał pałac, który do dnia dzisiejszego możemy oglądać, na początku na jego miejscu był wybudowany zamek. Budowla była wzniesiona w 1468 roku. Jednak posiadłość została w późniejszych latach całkowicie przebudowana. Wszystko za sprawą ówczesnego właściciela Hansa Rechenberga. Kolejne zmiany nastąpiły w wyniku pożaru – renesansową, całkowicie zniszczoną budowlę wzniesiono na nowo, tym razem zachowując barokowe stylizacje. Następne lata od końca XVIII wieku aż do II wojny światowej to ciągła zmiana właścicieli pałacu. W czasie wybuchu II wojny światowej rezydencja była zagospodarowana jako siedziba Głównego Urzędu Bezpieczeństwa Rzeszy.

Natomiast w latach powojennych budynek musiał przejść renowacje. Wtedy też w siedzibie pałacu znajdował się dom dziecka, który został oficjalnie zamknięty w 2006 roku. Obecnie w pałacu zamieszkuje prywatny właściciel. Zatem pałac można jedynie podziwiać z granicy posesji. Chociaż tak naprawdę jest to bardzo cenny zabytek na ziemi sławskiej, który jak wiadomo był wielokrotnie przebudowywany, zmieniając swój charakter dopasowując się tym samym do trendów obowiązującej epoki.

Biblioteka masoników

Warto dodać, że to właśnie w tym pałacu Niemcy za czasów II wojny światowej gromadzili pokaźny zbiór masoników. Obecnie ta księga znajduje się w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu. Z pałacu rozciąga się przepiękny widok nie tylko na otaczający go park zieleni, ale również na jezioro Sławskie. Jest to idealne miejsce do rodzinnych spacerów, a także wycieczek rowerowych.

Polecane obiekty w okolicy pałacu w Sławie


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!