Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Widok
Forma płatności

Noclegi Rzepedź - oferta noclegu w Rzepedzi i okolice

Noclegi w Rzepedzi

Wybór noclegów w podkarpackiej Rzepedzi nie będzie stanowił problemu dla wszystkich, którzy marzą o odpoczynku w malowniczym otoczeniu doliny potoku Rzepedka, a tym samym blisko większych ośrodków nad Sanem tj. Sanok (30 km) czy Lesko (26 km). Niemal połowa obiektów noclegowych to agroturystyki, położone zarówno na terenach rekreacyjnych (blisko stawów rybnych lub ścieżek do jazdy konnej) oraz w pobliżu przebiegającej przez wieś drogi wojewódzkiej nr 892. Noclegi znajdziemy także ok. 300 m od stacji kolejowej, skąd odjeżdżają pociągi do Rzeszowa i Sanoka. Do atutów bazy noclegowej Rzepedzi należy także jej ustronne położenie, to z kolei pozwala na oddanie się przyjemnym zajęciom takim jak wędkowanie, grzybobranie czy rodzinne ognisko, a także zwiedzanie np. Chatki Łemkowskiej i Cerkwi Michała Archanioła.

Rzepedź – wioska na granicy Bieszczadów i Beskidu Niskiego

Urokliwa bieszczadzka wioska z piękną zabytkową cerkwią św. Mikołaja – znakiem rozpoznawczym w okolicy. Rzepedź powstała jako wieś królewska w 1526 r. Miłośnicy Podkarpacia znajdą tu zaciszną bazę wypadową na górskie wędrówki i ciekawe ślady kultury łemkowskiej. W miejscowości od lat 60-tych XX w. rozwijał się prężnie przemysł drzewny – działały Bieszczadzkie Zakłady Przemysłu Drzewnego. Obecnie Rzepedź to zaciszne miejsce, o zabudowie małego miasteczka. Miejscowość leży pośród gór Beskidu Niskiego i Bieszczadów. Podzielona jest na dwie części – tę historyczną, w dolinie potoku Rzepedka, oraz przemysłową, przy wodach Osławy i Osławicy. Wioska leży przy drodze nr 892, w pobliżu Komańczy (5 km), w odległości 26 km od Leska, 30 km od Sanoka i 41 km od Polańczyka.

Na drewnianym i bieszczadzkim szlaku - Rzepedź

Niewątpliwą atrakcją jest zbudowana w 1824 r., a przebudowana i odnowiona w 1896 r. drewniana greckokatolicka cerkiew św. Mikołaja. Jest ona częścią podkarpackiego Szlaku Architektury Drewnianej i reprezentuje typ budowli wschodniołemkowskich. Obecnie odbywają się tu uroczystości katolików oraz grekokatolików. Z I połowy XIX w. pochodzi także dzwonnica, stojąca tuż obok cerkwi. Warto przejść się alejkami cmentarza parafialnego i cerkiewnego, na którym można na przykład znaleźć nagrobek oficera wojsk polskich – Stanisława Niezabitowskiego. W miejscowości obejrzeć możemy także stare łemkowskie zagrody. Dłuższe spacery można odbyć w same Bieszczady – z Rzepedzi wychodzi szlak na Chryszczatą przez Turzańsk. W paśmie Beskidu Niskiego, rozpoczynając trasę od malowniczych dolin wioski, dojdziemy do wzniesienia Rzepedka (708 m n.p.m.).