Aktywne kryteria wyszukiwania
Rybnik
Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Rybnik - oferta noclegu w Rybniku i okolice

Oglądasz Rybnik (Rybnik / rybnicki / śląskie).
Czy chodziło Ci o:

  • 1

Nocleg w Rybniku

W Rybniku noclegi zapewniają swobodny i zróżnicowany wybór zakwaterowania. Turyści nastawieni na zwiedzanie rynku i miejscowych parków mogą zatrzymać się w jednym z kilkunastu hoteli w Rybniku – jeden z nich znajduje się w samym rynku, inny obok – przy ul. Młyńskiej – niecałe 400 m dalej. Turyści chcący spędzić czas nad Jeziorem Rybnickim, z dala od miejskiego gwaru, mogą skorzystać z domku letniskowego czy ośrodków, które mieszczą się przy brzegach zbiornika lub hoteli w Ochojcu – to zaledwie kilkanaście minut jazdy samochodem od akwenu. Średnia cena noclegu w Rybniku to ok. 45 zł, ale najtańsze zakwaterowanie znajdziemy już od kilkunastu złotych za osobę. Jest to dobra informacja dla pracowników, którzy w Rybniku zostają na dłuższy okres. Liczne kwatery pracownicze i prywatne mieszczą się i na obrzeżach – przy ul. Śląskiej, niedaleko kopalni Chwałowice, ul. Sienkiewicza oraz bliżej centrum – przy drodze 920 czy wzdłuż trasy 925.

Rybnik – Górny Śląsk

Położone na Śląsku miasto, jeden z ośrodków Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, w którym gospodarka skupiona jest wokół kopalni węgla kamiennego oraz produkcji części samochodowych. Rybnik to miasto z długą historią, której początki sięgają IX i X w. Nazwa miasta związana jest z tradycją rybacką miasta położonego nad rzeką Rudą i Nacyną. Słowo Rybnik oznacza staw rybny. Także rynek główny w mieście usytuowany jest na terenie dawnego stawu hodowlanego, który był głównym źródłem utrzymania mieszkańców nim rozwinął się tu przemysł. Obok dobrze zachowanej zabytkowej architektury do miasta przyciąga turystów wiele imprez i wydarzeń kulturalnych. Z Rybnika także wywodzi się jeden z najpopularniejszych polskich kabaretów – Kabaret Młodych Panów. Miasto leży przy drodze krajowej nr 78, w niedalekiej odległości autostrad A1 oraz A4, w pobliżu Gliwic (25 km), Katowic (53 km) i granicy z Czechami (Gorzyczki – 35 km).

Rybnik – zielone atrakcje w mieście węgla

Na obrzeżach Rybnika ulokowany jest Park Krajobrazowy o nazwie Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich. Znajdują się w nim naturalne lasy łęgowe i grądowe oraz stawy, które są terenami lęgowymi ptactwa. Naturalną atrakcją jest również Jezioro Rybnickie z kilkoma klubami żeglarskimi, bazą harcerską oraz ośrodkami rekreacyjnymi. Zalew ten posiada najdłuższy w Polsce sezon żeglarski (kwiecień-październik). Zbiornik jest sztucznie zarybiany wieloma gatunkami, dlatego stanowi dogodne miejsce dla połowów dużych gatunków ryb. To właśnie tu padło kilka rekordów – z Jeziora Rybnickiego wyłowiono w 2014 r. suma o wadze 107 kg, a w 2010 r. nawet piranie. Zabytkowa architektura miasta znajduje się głównie w centrum. Bazylika św. Antoniego zwana również Katedrą Ziemi Rybnickiej jest najwyższą na terenie Górnego Śląska – jej wieże mierzą 95 m. W mieście znajduje się również zamek Piastów Śląskich z XII/XIII w., obecnie siedziba sadu rejonowego. Przez Rybnik biegnie również Szlak Architektury Drewnianej obejmująca miejskie budowle z lat 1467-1874. Cyklicznie odbywają się tu takie imprezy jak: Rybnicka Jesień Kabaretowa „Ryjek”, Festiwal Filmów Niezależnych RePeFeNe, Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej OFPA czy Memoriał im. Łukasza Romanka – Międzynarodowy Turniej Żużlowy.



Strona korzysta z plików cookies w celu poprawy funkcjonowania serwisu. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.