Zdrowie
Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Kościoła Św. Antoniego Padewskiego w Rybniku

Kościół Św. Antoniego Padewskiego w Rybniku

Rybnik - malownicze miasto, położone w Polsce południowej zachwyca wieloma zabytkami. Rynek w Rybniku pochwalić się może jedną z najpiękniejszych świątyń w okolicy. Bazylika pod wezwaniem Świętego Antoniego Padewskiego, nazywana też Katedrą Ziemi Rybnickie,j zbudowana została w 1903 roku. Styl budowli opiera się o założenia architektury neogotyku, a na ołtarzu głównym umieszczono wizerunek patrona świątyni.

Katedra Ziemi Rybnickiej

Stojąca w ołtarzu głównym barokowa rzeźba Św. Antoniego datowana jest na XVI wiek. Bazylika jest najwyższą sakralną budowlą na Górnym Śląsku, a jej wieże liczą 95 metrów. Ciekawostką jest również pomnik Jana Pawła II znajdujący się przed wejściem do katedry. Ma on upamiętniać nie tylko postać papieża, ale i fakt nadania tytułu bazyliki mniejszej przez papieża Jana Pawła II w 1993 roku. Bazylika jest częścią szlaku zabytków Górnego Śląska.

Informacja dla zwiedzających

Zwiedzanie Bazyliki możliwe jest:

  • Poniedziałek, środa i piątek: 7:00 – 9:00 oraz 17:00 – 18:30
  • Wtorek i czwartek: 7:00 – 9:00 oraz 16:15 – 18:30
  • Sobota: 7:00 – 9:00 oraz 17:00 – 18:30
  • Niedziela: 7:00 – 13:15 oraz 14:00 – 18:30

Zwiedzanie możliwe jest w grupach liczących od dwóch do ośmiu osób, po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu. Wówczas dostępne są również tarasy widokowe na wieży oraz zakrystia. Tak zorganizowana wycieczka może być połączona z mszą św. lub modlitwą indywidualną, a w ramach pamiątki można zakupić kilka wyjątkowych drobiazgów, które wspierają działalność kościoła. Więcej informacji dostępnych pod adresem http://bazylika.rybnik.pl/

Polecane obiekty w pobliżu Kościoła Św. Antoniego Padewskiego w Rybniku


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!