Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Jeziora Rybnickiego

Jezioro Rybnickie

Doskonałym miejscem wartym odwiedzenia jest Jezioro Rybnickie, które powstało jako zbiornik zaporowy. Dziś ma on 4,5 km powierzchni i rozciąga się od Rybnickiej Kuźni, przez Orzepowice, Chwalęcice aż do Elektrowni.

Atrakcje nad Jeziorem Rybnickim

Wakacje nad wodą to czas, który każdy chce wykorzystać w jak najciekawszy sposób. Tu świetną informacją jest możliwość uprawiania sportów wodnych. Jezioro Rybnickie słynie bowiem z klubów jachtowych i wypożyczalni sprzętów wodnych, zaś żagle to stały element krajobrazu. Nie zapominajmy o licznych kawiarniach i ośrodkach rekreacyjnych, które zapewniają ogrom rozrywki i komfortu. Turyści mogą wygodnie podziwiać wyjątkowość tego miejsca i cieszyć się jego atmosferą, rozkoszując lokalnymi potrawami. Dodatkowo Jezioro Rybnickie znajduje się bardzo blisko centrum miasta. Wędkowanie to następna alternatywa dla tych, którzy szukają odprężenia. Można także wybrać się na spacer po malowniczej okolicy.

W Rybniku jak nad morzem

Turyści, którzy preferują bierny wypoczynek również się nie zawiodą podczas wakacji w Rybniku. Nad Jeziorem Rybnickim powstała bowiem plaża, która stanowi doskonałą alternatywę dla wszystkich tęskniących za Bałtykiem. Tu piaszczyste wybrzeże śmiało może być wykorzystywane do rodzinnych uciech, wesołych sportów i wylegiwania w promieniach słonecznych. Tak spędzony czas, z pewnością zaliczymy do udanych. Plaża ma aż 50 metrów i jest podzielona na dwie części. Część przeznaczona dla miłośników moczenia stóp ma zaledwie 120 cm, natomiast pozostałe odcinki kąpieliska przekraczają 2 metry. Dodatkową korzyścią jest fakt, że temperatura wody jest stała i wynosi o kilka stopni Celsjusza więcej niż temperatura powietrza. Jezioro Rybnik to mała, wakacyjna oaza, położona w sercu Polski, która zapewnia wyjątkowe przeżycia, wspaniały relaks i udany wypoczynek.

Polecane obiekty w pobliżu Jeziora Rybnickiego