Park Tematyczny nad Nacyną w Rybniku

Park tematyczny zlokalizowany w Rybniku, a tuż obok przepływa Nacyna, będąca dopływem Rudy. Park otworzono w połowie września 2014 roku, a jego dokładna lokalizacja to kampus rybnicki, ul. Rudzka. Kompleks zajmuje powierzchnię około 2,5 ha. Znajduje się tam wiele urządzeń eksperymentalnych, placów zabaw, boisk, ogrodów oraz różnych innych atrakcji. Najlepiej przyjść tu z całą rodziną, bowiem każdy znajdzie coś dla siebie. Można spędzić tu nawet cały dzień, gdyż park jest bardzo różnorodny i rozbudowany. Dodatkową atrakcją są ścianki wspinaczkowe oraz mostek nad Nacyną.

Główne atrakcje

Oczywiście nie sposób wymienić wszystkich atrakcji, które czekają na mieszkańców Rybnika i turystów w parku tematycznym, ale warto poznać chociaż niektóre z nich. W tym kompleksie znajdują się między innymi przepiękne ogrody, a także interesujące urządzenia eksperymentalne. Są to zarówno urządzenia akustyczne, czyli np. telegrafy, fletnie pana, urządzenia służące do ogniskowania dźwięku, ale także urządzenia optyczne, jak np. kalejdoskop, zwierciadła, tarcze Newtona, walcowe lustra. Oprócz tego można tam także skorzystać z urządzeń ruchowych m. in. platform równowagowych, obrotowych, rezonansu kładki itd. Mogą one zaszczepić już w najmłodszych zamiłowanie do nauki i odkrywania świata.

Miejsce na piknik

Poza urządzeniami eksperymentalnymi znajduje się tu także wielofunkcyjne boisko, skały wspinaczkowe, różnej długości ścieżki spacerowe i rowerowe, mała architektura i liczne place zabaw. Ponadto można tutaj zrobić sobie piknik, położyć koc na trawie, a także zabrać ze sobą czworonoga, aczkolwiek konieczne jest sprzątanie po nim. To naprawdę doskonałe miejsce, aby się odstresować, zrelaksować, zapomnieć o codzienności. Oprócz tego dzięki licznym urządzeniom służącym do eksperymentów można dowiedzieć się czegoś nowego i interesującego. Zapewne nie tylko dzieciom spodoba się ten park, ale i dorosłym. Obiekt jest czynny całodobowo.

Mapa

Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!