Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy Kamieniny Czynszowej w Opolu

Kamienica Czynszowa w Opolu

Kamienica Czynszowa w Opolu to jeden z tych budynków, koło których nie przechodzi się obojętnie. Zwłaszcza gdy zwiedza się Muzeum Śląska Opolskiego. Budynek ten, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, przenosi zwiedzających w dawne czasy.

Podróż w czasie

Wygląd tego miejsca został odtworzony z największą dokładnością – przekraczając próg kamienicy powita nas odtworzony gwar miejski Opola, naszą uwagę przykuje rower na wielkim kole, a na ścianach zauważymy slajdy przedstawiające sceny sytuacyjne z życia mieszkańców, dzięki którym będziemy mogli wyobrazić sobie dokładnie, jak wyglądały niegdyś opolskie ulice.

W kamienicy znajdują się łącznie cztery mieszkania, wyposażone i urządzone zgodnie z dawnymi standardami życia, w których odniesiemy wrażenie, jakbyśmy byli gośćmi ludzi, którzy na chwilę wyszli zostawiając nas samych sobie. Mieszkania prezentują w kolejności obraz życia i ówczesną modę mieszkaniową obowiązującą ponad 120, 100, 50 lat temu, jak i czasy komunistyczne (w których rządził Gomułka). W kamienicy możemy dotknąć starych szpargałów, zajrzeć do szuflady, dokładnie obejrzeć wszystkie przedmioty znajdujące się w pomieszczeniach. Wszystkie eksponaty zostały wyprodukowane w Opolu lub jego pobliżu i pochodzą od autentycznych właścicieli. Tutaj można wygodnie rozsiąść się w fotelu i na chwilę wrócić wspomnieniami do dawnych czasów.

Podstawowe informacje dla turystów

Muzeum Śląska Opolskiego i Kamienicę Czynszową zwiedzać możemy od wtorku do niedzieli w godzinach od 10:00 do 15:00, przy czym w soboty wstęp jest całkowicie bezpłatny. Bilet normalny dla dorosłych kosztuje 5 złotych, dla dzieci 2 złote, cena fotobiletu to 10 złotych. W środku możemy nabyć dodatkowe książeczki oraz biuletyny informacyjne. Więcej informacji na temat Kamienicy Czynszowej i samego Muzeum Śląska Opolskiego znajdziemy na stronie http://muzeum.opole.pl/dla-zwiedzajacych/

Polecane obiekty w okolicy Kamieniny Czynszowej w Opolu