Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Staw Zamkowy w Opolu

Noclegi w okolicy Stawu Zamkowego w Opolu

Staw Zamkowy w Opolu

Staw Zamkowy znajdujący się w Opolu przy ulicy Barlickiego to niezwykłe miejsce, które zwłaszcza wieczorami potrafi przerodzić się w przestrzeń idealną na romantyczne spacery i cieszącą oko każdego estety. Przepiękna aranżacja tego miejsca sprawia, że jest chętnie odwiedzane zarówno przez turystów, jak i tutejszych mieszkańców. Wśród zieleni każdy zregeneruje własne siły i zrelaksuje się, a oprócz możliwości odpoczynku największą atrakcją tego stawu jest przepiękna, ocembrowana fontanna, która znakomicie uświetnia to miejsce.

Dawna fosa

Sam Staw Zamkowy został przekształcony w obecnie podziwianą formę w XIX wieku z dawnej przylegającej do zamku fosy. Choć zamek w 1930 roku został rozebrany, to jednak „woda go przetrwała”. W 1934 roku na nowo urządzonym stawie odbyły się mistrzostwa Niemiec w jeździe figurowej na lodzie. Staw na długo był związany z historią jazdy na łyżwach, o czym świadczy między innymi wybudowany w 1909 roku w jego pobliżu Domek Lodowy, który funkcjonuje dzisiaj w nieco odmiennej formie niż początkowo. W 1997 roku uległ zniszczeniom na skutek powodzi, która doszczętnie go zalała. Od tamtej pory, choć odbudowany - służy za restaurację.

Muzyczne widowisko

Z kolei w 2013 roku, po wyremontowaniu i odrestaurowaniu stawu władze Opola zainstalowały na samym środku stawu multimedialną fontannę. Fontanna cieszy oczy odwiedzających zwłaszcza wieczorami, kiedy to mieni się wieloma kolorami tęczy. To nie jest jednak jedyna rzecz, której można od niej oczekiwać – fontanna podczas specjalnych pokazów gra największe przeboje polskiej sceny muzycznej i jest kolejnym stałym elementem muzycznym całego Opola. Pokazy te mają miejsce od 1 maja trzy razy dziennie o godz. 12:00, 18:30 oraz 21:30.

Godziny otwarcia

Staw Zamkowy i magiczną fontannę oglądać możemy przez cały rok, niezależnie od pory dnia czy roku. Jakkolwiek warto jest mieć na uwadze, że pokazy multimedialne rozpoczynają się 1 maja, a jest to szczególnie piękne widowisko.

Polecane obiekty w okolicy Stawu Zamkowego w Opolu