Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu

Noclegi w pobliżu Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu

Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu

Muzeum Wsi Opolskiej to jedyne takie muzeum w całym województwie, które utworzone zostało na świeżym powietrzu i którego zadaniem jest prezentowanie wyjątkowych, zabytkowych obiektów architektury wiejskiej na terenie Śląska Opolskiego. Łącznie znajduje się tu prawie 50 dawnych budowli drewnianych, przy czym również ich wnętrza wyposażone są w urządzenia stosowane i wykorzystywane w dawnych czasach. Dzięki wyjątkowości tego miejsca możemy zapoznać się z jedyną w swoim rodzaju dawną, zapomnianą już dzisiaj kulturą wsi opolskiej z okresu od XVIII do XX wieku.

Wśród turystów nie brakuje tych, którzy zatrzymują się tutaj przejazdem i traktują Muzeum jako ciekawy przystanek na trasie. Jest to także miejsce chętnie odwiedzane przez miejscowych. Oprócz oryginalnej zabudowy oraz wyposażenia pochodzącego z danego okresu dziejowego cały teren oferuje nam dużo zielonej, estetycznej przestrzeni, która gwarantuje udany wypoczynek i pełen relaks. Ponadto, muzeum systematycznie organizuje ciekawe wystawy, poszerzając w ten sposób swoją interesującą ofertę.

Założenie Muzeum Wsi Opolskiej

Powołanie do życia tego wyjątkowego obiektu nastąpiło w 1961 roku. Od tego momentu rozpoczęto przenoszenie zabytkowych budynków, a obiekt na dobre został otwarty dla zwiedzających w 1970 roku, przy czym od razu zyskał na popularności. Obecnie muzeum wykorzystywane jest nie tylko w celach edukacyjnych, ale przede wszystkim wypoczynkowych. Wielu ludzi traktuje to miejsce jako idealną ucieczkę od codziennego życia. Od 1999 roku Muzeum otrzymało wiele nagród m.in.w kategorii wystaw etnograficznych, ale także przyrodniczych, etnicznych, medycznych oraz archeologicznych.

Godziny otwarcia i cennik

Od połowy kwietnia do połowy października muzeum zwiedzać można 7 dni w tygodniu, w następujących godzinach:

  • Poniedziałek: 10:00-15:00
  • Wtorek – piątek: 10:00-17:00
  • Sobota – niedziela: 10:00-18:00
  • Poza wymienionym wyżej okresem muzeum można zwiedzać tylko w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 15:00.

W okresie pełnego udostępniania, czyli od połowy kwietnia do połowy października za bilet normalny zapłacimy 10 złotych, ulgowy – 5 zł. Istnieje również możliwość nabycia biletu ulgowego przedszkolnego przy spełnieniu pewnych warunków za 1 zł. Poza tym okresem można nabyć bilet spacerowy za 3 złote.

Więcej informacji na temat Muzeum Wsi Opolskiej znajduje się pod adresem www.muzeumwsiopolskiej.pl

Polecane obiekty w pobliżu Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu