Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Kościoła Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela w Międzychodzie

Kościół Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela w Międzychodzie

Międzychód to znana miejscowość w województwie wielkopolskim, gdzie można zobaczyć wiele zabytków. Przy ulicy 17 stycznia stoi majestatyczny kościół Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela. To jeden z miejskich kościołów rzymskokatolickich wyznania katolickiego, który ma piękną fasadę i bogate wnętrza. Kościół ten został wpisany do Rejestru Zabytków Nieruchomych w 1969 roku.

Historia

Kościół wybudowano w 1591 roku. Był to kościół murowany, wykonany w całości z cegły palonej. Czterdzieści lat po jego wybudowaniu wybuchł w nim pożar, na wskutek którego został on doszczętnie zniszczony. Został dopiero odbudowany w 1660 roku, w późniejszych latach dobudowywano do niego różne elementy. Jego pierwsze konsekrowanie odbyło się w 1660 roku, zaś kolejne w 1907 roku po dużym remoncie kościoła.

Wnętrze kościoła

Kościół Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela jest niezwykłym miejscem. Jego wystrój to połączenie różnych stylów i epok architektonicznych, przez co wnętrze jest wyraziste i bardzo interesujące. To, na co szczególnie warto zwrócić uwagę, to przede wszystkim organy kościelne pochodzące z 1871 roku. Organy zostały odremontowane w 1938 roku. Kolejnym ważnym obiektem znajdującym się wewnątrz kościoła jest ambona, która pochodzi z XVIII stulecia. Ambona jest polichromowana i ma styl rokokowy. Szczególnie piękna i wyjątkowa jest zdobiąca kościół drewniana płaskorzeźba, która przedstawia Narodzenie Jezusa Chrystusa. Płaskorzeźba pochodzi z okresu wczesnobarokowego. W kościele znajduje się też kropielnica z XVII stulecia. Na ścianach wiszą liczne obrazy przedstawiające sceny z życia Jana Chrzciciela, Jezusa Chrystusa, Maryi i innych świętych. Do najważniejszych malowideł należy obraz Ukrzyżowanego namalowany w XVII stuleciu. Poza tym na suficie znajdują się przepiękne freski i zdobienia, charakterystyczne dla różnych okresów w sztuce.

Podstawowe informacje

Kościół jest miejscem spotkań wiernych z Międzychodu, codziennie odbywają się w nim msze święte i nabożeństwa. Czasami odbywają się w nim koncerty, na które chętnie przybywają wierni z całej okolicy. Kościół można odwiedzać codziennie, a wstęp jest bezpłatny. Więcej szczegółów można znaleźć pod adresem http://www.swjan-miedzychod.pl/

Polecane obiekty w pobliżu Kościoła Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela w Międzychodzie


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!