Noclegi & Przystań Marina - Agrokeya Chorzępowo

Noclegi & Przystań Marina  - Agrokeya Chorzępowo

Obiekt wiarygodny - Serwis METEOR gwarantuje bezpieczeństwo każdej wpłaty na jego konto.

adres
m. Chorzępowo 79, Sieraków, wielkopolskie
za nocleg od
20 PLN
liczba miejsc
30

Ceny - informacja dodatkowa

oferujemy rodzaj liczba cena [PLN] cechy
pokoje2 osobowe250-80/pokójmożliwość dostawek
pokoje4 osobowe280-140/pokój
domki letniskowe2 osobowe160/domekmożliwość dostawek

Nocleg 20-50 PLN w zależności od liczby osób i terminu pobytu.
Do dyspozycji gości również 3-osobowy barkowóz, nocleg 15-20 PLN od osoby.

Ceny na kempingu - informacja dodatkowa

Możliwość pobytu na polu namiotowym (ciepła woda, prąd).

Pokoje

Pokoje z możliwością dostawki do 4 osób.

Noclegi w całorocznym wiejskim domu z oddzielnym wejściem, samodzielną łazienką i wyposażoną kuchnią.

Obiekt jest w stanie przyjąć około 30 osób łącznie z miejscami na polu namiotowym.

Obiekt

Nowość SPŁYWY KAJAKOWE DLA ROWERZYSTÓW
Spływy kajakowe dla 12 osób (rowerzystów) to nowa forma turystyki czynnej na Warcie, na odcinku od Wronek (171,5 km rz. Warty) do Wiejc (113,6 km rz. Warty) z biesiadą i możliwością noclegu na Przystani Chorzępowo (137,5 km rz. Warty) - gdzie transportujemy Państwa rowery.
Nowość polega na tym, że rowerzyści przyjeżdżają z własnymi rowerami np. pociągiem z Poznania lub bezpośrednio rowerami do Wronek. Następnie we Wronkach (lub Chojnie) nad rzeką przesiadają się Państwo z rowerów na nasze kajaki, a my zabezpieczamy rowery i przewozimy do Przystani w Chorzępowie.
Rozpoczynają Państwo spływ trwający 5 h z Wronek lub 3,5 h z Chojna na naszą Przystań.
W Chorzępowie (gdzie czekają rowery) mogą Państwo biesiadować i przenocować, a następnego dnia wrócić własnymi rowerami bez obawy utraty prawa jazdy :)

Zapraszamy do uprawiania turystyki rowerowo-kajakowej - służymy sprzętem i doświadczeniem.

Kluczem przedsięwzięcia jest zaprojektowana i wykonana przez nas przyczepka rowerowo-kajakowa.
Możliwość organizowania wycieczek rowerowo-kajakowych z pomocą PKP eliminuje konieczność używania samochodów przy sobotnio-niedzielnym wypadzie za miasto z biesiadą i noclegiem na Przystani w Chorzępowie.
MIEJSCE PRZYJAZNE ROWERZYSTOM.

Walory naszej Przystani: atrakcyjny teren przyległy, rowery, łódka, kajaki, 100 m2 ogrzewanego namiotu-wiaty ze stołami i innym wyposażeniem do organizacji imprez masowych, grill, wędzarnia, nalewak do piwa kuflowego, sprzęt nagłaśniający, przystań Marina itd.
Oferujemy możliwość zakwaterowania większej liczby osób na terenie wsi w innych gospodarstwach.
Miejsce na zaparkowanie przyczepy campingowej i rozbicie namiotów w cieniu wiązów nad rzeką Wartą, dostęp do wody pitnej oraz prądu.
Na terenie obiektu dostęp do internetu.

Wodowanie (slipowanie) własnych lub wyczarterowanych jednostek.

Zabiegi

Możliwość poddania się profesjonalnym zabiegom kosmetycznym.

Imprezy i konferencje

Na miejscu jest możliwość:

- organizowania biesiad przy ognisku, nad malowniczym brzegiem rzeki,
- organizacji kilkudniowych imprez masowych i integracyjnych w ogrzewanym namiocie-wiacie,

- zorganizowania spływu kajakowego np. Sieraków - Międzychód,

- zwodowania łodzi z przyczepy samochodowej,

- jazdy konnej.

Atrakcje w obiekcie

* Najpiękniejszy punkt widokowy w okolicy.
* Możliwość rejsów po rzece Warcie z rowerami na drugi brzeg rzeki lub do łowiska w Kłosowicach (ok. 1 km od Przystani w górę rzeki, na drugą jej stronę) po żywą lub śweżo wędzoną rybę.
* Możliwość usmażenia złowionych lub zakupionych ryb na grillu w malowniczym miejscu na terenie obiektu.
* W ramach pobytu dostępność kajaków, rowerów i innych sprzętów rekreacyjno-turystycznych.
* Inne na życzenie klientów.

Atrakcje w pobliżu

W pobliżu trzy rybne jeziora, a w lesie jagody i grzyby (które można wysuszyć w suszarni w sąsiednim gospodarstwie), we wsi sklep spożywczy, plac zabaw dla dzieci.
Spływy kajakowe: Chojna-Chorzępowo (ok. 2,5 h), Sieraków-Chorzępowo (ok. 1h), Chorzępowo-Międzychód (ok. 1'15''), Chorzępowo-Wiejce (ok. 3h).
W sąsiedniej wsi, oddalonej o 2 km - Zatom Nowy, znajduje się działająca po dziś dzień górnolinowa przeprawa promowa przez rzekę Wartę, która łączy tę wieś z Zatomiem Starym, ulokowanym na przeciwległym brzegu rzeki. Trasa do Międzychodu przez prom wynosi ok. 7 km, natomiast na około 10 km więcej. W sąsiadującej z Chorzępowem od strony Sierkowa wsi Kobylarnia znajdują się jeszcze stare gospodarstwa rolne, uprawiające ziemię i hodujące zwierzęta według tradycyjnych metod hodowli.

Gastronomia

Możliwość całodziennego wyżywienia lub zaopatrywania się w zdrową żywność we wsi.

Położenie

Przystań położona nad rzeką Wartą, w północno-zachodniej części województwa wielkopolskiego, w powiecie międzychodzkim, w granicach Sierakowskiego Parku Krajobrazowego, 8 km od strony Sierakowa, na początku wsi Chorzępowo (teren łączący drogę wodną i lądową od strony Puszczy Noteckiej).
Wielka Pętla Wielkopolski (niezwykła droga wodna, licząca około 690 kilometrów, którą tworzą: rzeka Noteć - 205 km, droga wodna Warta - Kanał Bydgoski - 146,6 km i rzeka Warta - 338,4km).
Organizujemy kilkudnowe imprezy integracyjne i masowe pod nowo powstałym ogrzewanym namiotem-wiatą, w pełni wyposażonym, położonym w najatrakcyjniejszym widokowo miejscu Chorzępowa.
Polecamy rejsy czarterowe barkami turystycznymi naszych przyjaciół, po urokliwej rzece Warcie i całej Wielkiej Pętli Wielkopolski, ale szczególnie polecamy odcinek Poznań - Stobnica - Chorzępowo. Z naszej strony zapewniamy możliwość biesiadowania (nie tylko załogantów), nocowania, wyżywienia, korzystania z łazienek oraz kuchni itp. na terenie przystani w Stobnicy i Chorzępowie. Wspólnie z Warta Czarter i Żegluga na Warcie jesteśmy otwarci na organizację wszelkiego rodzaju imprez.

Atuty

Położenie w przepięknym punkcie widokowym na zakolu rzeki Warty.
Z terenu Przystani (z górnej jej części) widoczne są niemal codziennie kormorany, czaple, bociany, łabędzie, ptaki drapieżne i inne oraz jelenie, sarny, dziki, lisy i inne wolno żyjące zwierzęta. Poza tym cisza i spokój.

Zapraszamy

Gwarantujemy udany wypoczynek i miłą atmosferę.

hobby

grzybobranie
Obiekt położony na skraju Puszczy Noteckiej, jednego z największych kompleksów leśnych w Europie.

jazda konna
W sąsiedztwie, w Zatomiu Nowym (2km) mamy "Ranczo przy Promie", gdzie można odpłatnie się dogadać z właścicielami co do jazdy konnej.

polowanie

rowery
Nasz teren łączy szlak wodny (Wielka Pętla Wielkopolski) i rowerowy. W pobliżu liczne szlaki rowerowe. Żeby je zjechać i poznać "Krainę Stu Jezior" trzeba co najmniej tygodnia czasu. Lokalna społeczność w większości po tutejszym terenie porusza się rowerami, które są naprawiane przez wielopokoleniowe, rodzinne firmy miejscowe.

spływy kajakowe
Posiadamy sześć kajaków (w razie potrzeby dopożyczamy). Jako Agroturystyka udostępniamy je naszym gościom nieodpłatnie i pobieramy jedynie za ich transport i biesiadę na naszym terenie po 25 zł/osoby. Warta na naszym odcinku jest spokojną rzeką. Kajakami można również pływać na pobliskich jeziorach.

sporty wodne
Jesteśmy Przystanią rzeczną posiadającą własny slip, do której można przypływać lub przyjeżdżać z własnymi jednostkami..

wędkowanie
Rajem dla wędkarzy jest bliskość Warty oraz jezior. Trudno o lepsze miejsce w Polsce. Fakt, odkrycia tu przez archeologów śladów kultury Łużyckiej, w trakcie doprowadzania wody do wsi Chorzępowo zdaje się to w sposób jednoznaczny potwierdzać.

lokalizacja

blisko jeziora
Najbliższe jezioro to Barlin - 1 km, drugie Kłosowskie - 2 km, trzecie Piaskowe - 4 km. Po drugiej stronie Warty, w odległości do 10 km znajduje się wiele, bardzo malowniczych jezior. Fanom turystyki motorowodnej i rowerowej polecamy domek na wodzie "Panta Rhei" na pokładzie, którego można nocować, przechowywać rowery. Atutem Przystani w Chorzępowie jest bliskość wielu jezior w sąsiedztwie rzeki Warty. Przemieszczania się (np. Panta Rhei lub inną jednostką pływającą) z jednego jej brzegu na drugi można w bardzo atrakcyjny sposób zwiedzać całe Pojezierze Sierakowsko-Międzychodzkie. Powiat Międzychodzki to jedyne miejsce w Polsce, na szlakach dróg wodnych, gdzie sąsiedztwo żeglownej rzeki i jezior jest tak bliskie.

położony ustronnie

wyślij e-mail

Zadowoleni klienci o nas


pozdrowionka od Grzesia i Beti z Łodzi niestety nie dane było na się spotkać w tym roku przyjacielu ale cóż pozdrowionka dla Danusi i wszystkiego najlepszego w nowym roku. do na sępnej wizyty Mili Moi.pozdrowionka
Zgadzam się całkowicie z przedmówcami.Doskonały ciepły klimat, który jest zasługą gospodarzy.Troska o orginalne spędzenie czasu i ....... Danka i Krzysiu z Poznania
Było cudownie... Po takim wyjeździe wraca wiara w to, że najważniejsze jest to, co się ma w sercu. Dla gospodarzy nic nie jest problemem, elastyczni do granic możliwości. Goście gospodarstwa, mimo że każdy przyjechał tam osobno z zamiarem wypoczynku, spędzili wszyscy wspólnie przy jednym stole gospodarzy ponieważ po prostu chcieli być razem - to chyba najlepiej świadczy o atmosferze którą tworzą tam Państwo Borowscy. Polecamy wszystkim którzy chcą się zupełnie oderwać od miasta i pogoni za niewiadomoczym.
PRZYSTAŃ - to prawdziwa przystań dla każdego turysty, a szczególnie wodniaka. Wspaniali przemili gospodarze, dodatkowo umiejący polecić lokalne atrakcje . Dużo jeździmy po Polsce i nigdzie nie spotkaliśmy się z aż tak gościnnym przyjęciem.
Byliśmy bardzo krótko w tym bardzo urokliwym i uroczym miejscu a sprawił to przypadek-awaria naszego silnika i sholowani przez wspaniałych ,sympatycznych i opiekuńczych Strażaków znależliśmy się własnie w Chorzepowie!! Za posrednictwem Właścicieli/Danki i Grzegorza/ pragniemy jeszcze raz podziekować naszym dzielnym Strażakom za pomoc!!!!-A takie serdeczne przyjecie przez właścicieli to tylko w Chorzepowie -zapewniam wszystkich.Jeszcze w tym roku odwiedzimy tę przystań ,zeby spotkac się z WLASCICIELAMI
Polecam serdecznie, przesympatyczni gospodarze i bardzo uczynni . Miejsce dla prawdziwych wodniaków nie szukających luksusu lecz kontaktu z naturą, cisza i spokój gwarantowane. Do obejrzenia fajnych zdjęć z pobytu zapraszam na www.przystanslesin.pl To też na szlaku Pętli Wielkopolskiej. Zapraszam
POLECAM! SPĘDZIŁEM TAM WAKACJE ZYCIA. ZNAKOMITE MIEJSCE, BY ZAPOMNIEĆ O CODZIENNOŚCI. WODNYCH PRZYGÓD BEZ LIKU I TYLKO INFORMACJE O POWODZI W RODZINNYM MIESCIE MOGA TO NIECO ZAKŁÓCIĆ. ŻEGLAŻOM: TYLKO TU ZNAJDZIECIE PRAWDZIWIE ŻYCZLIWĄ STOPĘ PIWA POD KILEM...:), A RYBY BIORĄ, ZE HOHO!...
Mieliśmy osobistą okazję zawinąć do Chorzępowa pod koniec sierpnia w drodze do Amsterdamu. Pozdrawiamy właścicieli i dziękujemy za gościnę i uzyskaną pomoc (zakup paliwa). Było sympatycznie i miło. Może kiedyś jeszcze zawiniemy do Was.

Pobliskie miejscowości

Sieraków ~5.8 km
Międzychód ~8.4 km
Zatom Stary ~2.0 km
Wielowieś ~9.1 km
podobne w okolicy
agroturystyka w okolicy
noclegi w okolicy