Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Muzeum Regionalnego w Międzychodzie

Muzeum Regionalne w Międzychodzie

Międzychód jest miejscowością położoną w województwie wielkopolskim, która mimo niewielkich rozmiarów ma wiele do zaoferowania turystom. Miejscem, gdzie można się wiele dowiedzieć o miejscowości, jej historii i mieszkańcach jest Muzeum Regionalne znajdujące się w budynku dawnego Magistratu pochodzącego z XX wieku. Muzeum współpracuje z Biblioteką Publiczną im. Jana Daniela Janockiego. Placówka powstała w 1976 roku, w następnych latach sumiennie gromadzono zbiory muzealne, które obecnie stanowią całkiem pokaźną kolekcję.

Zbiory muzealne

Muzeum Regionalne gromadzi zbiory etnograficzne oraz historyczne. W budynku znajduje się pięć dużych sal, a każda z nich prezentuje inną wystawę stałą. Trzy sale prezentują wystawy powiązane z rzemiosłem, jakim jest kowalstwo i włókiennictwo. Znaleźć można też zbiory z zakresu rybołówstwa i rolnictwa, np. sprzęt potrzebny do łowienia ryb, narzędzia rolnicze i hutnicze. W czwartej sali znajdują się przedmioty domowego użytku, meble, sprzęty potrzebne do sprzątania. Przedmioty te były wykorzystywane przez mieszkańców tej okolicy dziesiątki lat temu i w stanie bardzo dobrym dotrwały do dnia dzisiejszego. W ostatniej sali można oglądać przedmioty związane z powstaniem wielkopolskim: mundury, czapki oficerskie, szable i broń, która była używana w tamtym czasie. Wiele pamiątek pochodzi od mieszkańców tych ziem, którzy także brali czynny udział w tym wydarzeniu historycznym. Na wystawie znajdują się też liczne fotografie, ilustrujące tamte wydarzenia.

Podstawowe informacje

Muzeum Regionalne jest cennym miejscem pod względem historycznym. Warto zwiedzić to wyjątkowe miejsce, które jest otwarte dla zwiedzających przez cały rok.

Godziny otwarcia muzeum:

  • wtorek, środa, piątek 9.00-16.00
  • czwartek 10.00-18.00
  • sobota 9.00-15.00
  • niedziela 9.00-14.00

Ceny biletów: normalny 5 zł, ulgowy 3 zł, grupy 2 zł. Więcej informacji można znaleźć na http://www.muzeum.miedzychod.pl/

Polecane obiekty w pobliżu Muzeum Regionalnego w Międzychodzie


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!