Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Łomża - oferta noclegu w Łomży i okolice

  • 1

Oferty z noclegami w Łomży

Obiekty noclegowe na terenie Łomży położone są głównie wzdłuż trasy nr 61, co pozwala na zatrzymanie się w mieście podczas drogi z Warszawy do Augustowa. Na obrzeżach i wzdłuż tras wyjazdowych przeważają agroturystyki (24%), lecz centrum miasta to również chętnie wybierany obszar z całą gamą obiektów. To właśnie na terenie starówki znajdziemy noclegi położone ok. 200 m od Starego Rynku z jednej strony i od rzeki Narew z drugiej. Najbliżej Portu Łomża (atrakcje wodne, plac zabaw, ścieżka rowerowa) można zatrzymać się w pokojach gościnnych przy ul. Rybaki. Ciągnie się ona wzdłuż rzeki, która tworzy malowniczą pradolinę na granicy Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego. Noclegi w tym rejonie nie należą do najbardziej kosztownych. Najdroższe propozycje czekają w zachodniej części miasta. Są to kwatery położone przy głównych trasach, które z obrzeży prowadzą w okolicę rynku. Znajdziemy je tuż przy skrzyżowaniu ul. Gen. Władysława Sikorskiego (droga nr 63) z ul. Wojska Polskiego (droga nr 61) oraz przy ul. Poznańskiej czy Przykoszarowej. Tanich noclegów na terenie Łomży należy szukać w północnych dzielnicach (np. Skowronki), skąd łatwo dojechać do Placu Kościuszki, czyli tzw. Nowego Rynku (odchodzi stąd ul. Długa – deptak będący wraz z ul. Farną wizytówką miasta – prowadząca do Katedry św. Michała Archanioła).

Łomża – Podlaskie skarby przyrody

Zabytkowe miasto położone na terenie Zielonych Płuc Polski, nad rzeką Narew. Warunki naturalne Łomży kształtowane są przez jej lokalizację na terenie Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi oraz , Biebrzańskiego PN i Narwiańskiego PN. Nazwa miasta wywodzi się od środowiska naturalnego terenów podlaskich i oznacza połamane przez wiatr drzewa bądź pokruszone skały. Ulokowanie miasta na obszarach rolniczo-leśnych spowodowało rozwój przemysłu spożywczego, browarnictwa oraz turystyki. W mieście krzyżują się drogi nr 61 oraz 63 i 64. Łomża leży w pobliżu Zambrowa (27 km), Ostrołęki (35 km) w odległości 80 km od Białegostoku i 144 km od Warszawy.

Z wizytą w zielonym mieście Hanki Bielickiej

Stare Miasto w Łomży to średniowieczna zabudowa sakralna, w skład której wchodzi późnogotycka katedra św. Michała oraz zespół klasztorny ojców Kapucynów stanowiący przykład baroku toskańskiego. Budowlą prezentującą styl bizantyjski jest kościół Wniebowzięcia NMP znajdujący się w dawnym budynku cerkwi garnizonowej. Wnętrze świątyni jest bogato zdobione rzeźbami oraz polichromią wzorowaną na moskiewskiej, która znajduje się w największej świątyni prawosławnej na świecie - Sobór Chrystusa Zbawiciela. Na terenie miasta znajduje się również stary cmentarz żydowski założony w 1830 r. oraz nowy cmentarz żydowski - łącznie na ich terenie jest około 650 nagrobków. Przy ulicy Kopernika zlokalizowany jest wielowyznaniowy cmentarz (rzymskokatolicki, ewangelicko-augsburski, prawosławny), gdzie mieści się wyjątkowe Mauzoleum Rodziny Śmiarowskich. Miejską atrakcją jest również pomnik-ławeczka Hanki Bielickiej znajdująca się na Starym Rynku. Rzeźba powstała dla upamiętnienia artystki, która przez okres dzieciństwa i młodości mieszkała w Łomży, a przez kolejne lata pozostała silnie zżyta z miastem. W Łomży znajduje się także pomnik oraz Park im. Jakuba Wagi – botanika, przyrodnika i prekursora ekologii. Przez miasto przepływa Szlak Wodny Stefana Batorego założony w XVI w. przez króla. Obecnie pełni funkcje turystyczne i rekreacyjne. Miasto Łomża to również ważny ośrodek kulturalny. Corocznie organizowane są festiwale i turnieje takie jak: Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka, Festiwal „Sacrum et Musica”, Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego oraz Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy im. Hanki Bielickiej.