Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Ostrołęka - oferta noclegu w Ostrołęce i okolice

  • 1

Gdzie szukać noclegu w Ostrołęce?

Baza noclegowa Ostrołęki rozmieszczona jest wzdłuż przecinającej miasto drogi krajowej nr 61 (Warszawa-Augustów) oraz w dużo mniejszym stopniu na północy (od miejscowości Białobrzeg Bliższy) oraz południu miasta (Tabolice). Biorąc pod uwagę ceny noclegów, najkorzystniejszy będzie wybór kwater na os. Łęczysk (na granicy z wsią Olszewo-Borki, lewobrzeżne tereny rzeki Narew), jednak dojazd samochodem do centrum nie powinien zając więcej niż 15 min. Na Starym Mieście można wynająć kilka hoteli, które otaczają historyczny rynek. Stąd także blisko na Osiedle Traugutta (kompleks sportowy z aquaparkiem) z zielonymi terenami wzdłuż rzeki Narew. Tutaj, nieopodal ul. Wioślarskiej, znajdziemy jeden z najdroższych hoteli (ok. 1 km do rynku, mijając Parafię Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, Sanktuarium Św. Antoniego oraz Muzeum Kultury Kurpiowskiej). Wzdłuż ul. Traugutta na wschód, dotrzemy do kilku najtańszych kwater w mieście (pokoje prywatne 500 m od kortów tenisowych przy ul. Olimpijskiej). Na Granicy Śródmieścia i os. Sienkiewicza (ok. 2,5 km od centrum), w okolicy Galerii Bursztynowej, ceny noclegów nie różnią się od tych w okolicy rynku. Maleją dopiero gdy zbliżamy się do stacji kolejowej (najtańsze zaledwie 600 m od dworca). Noclegi w Ostrołęce i okolicach polecane są wszystkim, którzy podróżują na trasie z Warszawy w kierunku Łomży i dalej do Białegostoku.

Ostrołęka – Mazowieckie skarby Kurpiowskie

Zabytkowe miasto i główny ośrodek Kurpiowszczyzny – Ostrołęka. Kurpiowie to ludność zamieszkująca tereny Puszczy Zielonej oraz Puszczy Białej, od wieków znakomici myśliwi słynący z doskonałych umiejętności strzeleckich. W czasie powstania kościuszkowskiego w Ostrołęce rekrutowano elitarne jednostki strzeleckie. Kurpie zasłynęli także podczas powstania listopadowego. Współczesna Ostrołęka pielęgnuje bogatą kulturę Kurpiów, do której zalicza się także bartnictwo, tkactwo, a także tradycje i kulturę obyczajową (barwne stroje kurpiowskie, lokalna gwara). Ostrołęka to także miasto silnie rozwinięte gospodarczo z bogatym przemysłem celulozowo-papierniczym, energetycznym oraz spożywczym. Miasto leży nad rzeką Narwią, przy dwóch drogach krajowych – nr 53 i 61. Najbliższe większe miasta to Łomża (35 km), Ostrów Mazowiecka (43 km), Ciechanów (77 km) oraz Warszawa (120 km).

Ostrołęka, czyli wypoczynek w stolicy Kurpi

Muzeum Kultury Kurpiowskiej sukcesywnie gromadzi i udostępnia pamiątki i dobra kultury świadczące o przeszłości i historii regionu Kurpiów. Jest to budynek dawnej poczty, prawdopodobnie właśnie w nim zatrzymał się Napoleon Bonaparte podczas zwycięskiej bitwy pod Ostrołęką z Rosjanami. Wyjątkowym zabytkiem jest w Ostrołęce kościół poklasztorny św. Antoniego Padewskiego z XVII w. z przepiękną polichromią. Ostrołęcki Most Madalińskiego wzniesiony został na znanym moście z Sewilli. Szczególnie ważnym miejscem pod względem historycznym jest Pomnik Mauzoleum żołnierzy poległych w bitwie pod Ostrołęką w maju 1831 r. Wielbiciele przyrody i natury mogą się wybrać do Puszczy Zielonej położonej na północy regionu. Wspaniałym wydarzeniem przypominającym o tradycjach regionu jest dwudniowe widowisko „Wesele Kurpiowskie”. Do ważnych lokalnych imprez sportowych zalicza się Półmaraton Kurpiowski.