Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi

Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi

Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi jest dość młodym kompleksem, ponieważ został utworzony dokładnie w 1994 roku. Jednocześnie zajmuje całkiem pokaźną powierzchnię, obejmując swoim zasięgiem aż 7354 hektarów. Kompleks możemy zwiedzać na terenie trzech gmin: Łomży, Wizny oraz Piątnicy. Wszystkie z nich znajdują się w granicach województwa podlaskiego.

Wspaniała fauna i flora

Na terenie parku ochroną objęta jest przede wszystkim roślinność szuwarowa, torfowiskowa, łąkowa, a także wodna. Oczywiście największe kompleksy roślinności rozciągają się wzdłuż odcinków Narwi. Pod ochroną znajduje się aż 16-kilometrowy odcinek tej rzeki, dokładnie pomiędzy ujściem rzeki Łojewek, aż do mostku, który łączy Łomżę z Piątnicą.

Ścieżki przyrodnicze oraz trasy turystyczne

Osoby lubiące aktywny wypoczynek, na pewno będą zadowolone z tutejszych możliwości. Na terenie samego Parku Krajobrazowego znajdują się aż trzy ścieżki przyrodnicze: Kalinowa, Koty-Bronowo, a także Pniewo-Utrata-Pniewo Dziedziniec. Dzięki temu można po kolei zwiedzać kolejne przystanki, które oczywiście są dokładnie opisane i wskazują na konkretne gatunki występującej w tych miejscach flory lub fauny. Jeżeli ktoś będzie miał nieco szczęścia, a także bystre oko będzie miał szansę dostrzec takie gatunki ptaków drapieżnych jak: bielik, myszołów czy też błotniak.

Przez teren Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi przebiegają również szlaki rowerowe oraz piesze. Do nich zalicza się między innymi szlak pieszo-rowerowy Chwały Oręża Polskiego, który rozciąga się od Piątnicy, aż do Bronowa. Warto wspomnieć także o szlaku turystycznym rozpoczynającym się w Czerwonym Borze, a kończącym się w miejscowości o nazwie Gać.

Zimowe atrakcje

Warto korzystać z tutejszych atrakcji turystycznych oraz zwiedzić pobliskie zabytki. Do takich miejsc, które na pewno warto odwiedzić zaliczają się: Muzeum Przyrody w Drozdowie i Twierdza Łomża. Ciekawym sposobem na spędzanie wolnego czasu będzie odwiedzenie stacji narciarskiej w Rybnie. Oczywiście taka atrakcja będzie miała sens głównie zimą. Wiele osób uważa, że jest to miejsce idealne do jazdy na nartach i to nie tylko tych biegowych.

Więcej informacji można poczytać pod adresem http://www.lpkdn.wrotapodlasia.pl/

Polecane obiekty w pobliżu Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi