Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Zamek Joannitów w Łagowie

Noclegi w pobliżu Zamku Joannitów w Łagowie

Zamek Joannitów w Łagowie

Łagów jest miejscowością położoną w powiecie świebodzińskim i słynie wśród turystów głównie dzięki swojej atrakcji turystycznej jaką jest Zamek Joannitów. To piękny zabytek historyczny, który obecnie pełni funkcję hotelu i restauracji o wysokim standardzie. Zamek znajduje się nad przesmykiem jezior Łagowskiego i Trześniowskiego. Zamek przyciąga wzrok już z daleka, gdyż góruje nad miasteczkiem swoją wysoką, a w szczególności wybudowaną z czerwonej cegły wieżą, która ma aż 24 metry wysokości. Wieża jest udostępniona do zwiedzania, można na nią wejść i z jej szczytu podziwiać okolicę.

Historia

Zamek Joannitów został zbudowany w 1350 roku, budową którego zajęli się bracia joannici. Początkowo zamek składał się tylko z czworobocznego budynku, który miał zaledwie 12 metrów wysokości. Dopiero w późniejszych latach wokół zamku zbudowano mury obronne, wieżę strzelniczą i zagospodarowano teren wokół zamku na park. Jednak najbardziej efektowną część zamku - wieżę, wybudowano w XVI wieku. W 1810 roku zamek i cała miejscowość zostały włączone do terytorium Prus. Dopiero kilkadziesiąt lat później na powrót stał się własnością Polski. W czasie wojen zamek prawie wcale nie ucierpiał, a to dzięki jego doskonałej strategicznej lokalizacji. Zanim zamek stał się hotelem, najpierw był własnością prywatną, później należał do Stowarzyszenia Historyków Sztuki, następnie do Towarzystwa Muzycznego oraz do Ośrodka Sportu i Turystyki.

Park

Zamek Joannitów może się poszczycić nie tylko piękną budowlą, która zachowała się w doskonałym stanie, ale także efektownie urządzonym parkiem, który również ma zabytkowy charakter. W parku tym znajdują się niezwykle stare buki, które są pomnikami przyrody. Niektóre z tych drzew pochodzą jeszcze z czasów budowy zamku, dlatego są bardzo niezwykłymi okazami.

Informacje dla zwiedzających

Hotel i restauracja czynne cały rok, wieża widokowa otwarta jest w sezonie letnim przez cały tydzień w godzinach 10.00-18.00. Ceny biletów wstępu na wieżę 3,50 zł. Więcej szczegółowych informacji można poczytać pod adresem http://www.zamek-lagow.com/pl/

Polecane obiekty w pobliżu Zamku Joannitów w Łagowie


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!