Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Muzeum Akordeonu w Kościerzynie

Noclegi w pobliżu Muzeum Akordeonu w Kościerzynie

Muzeum Akordeonu w Kościerzynie

Miłośników Kaszub jest wielu, dlatego szczególnie chętnie decydują się spędzić urlop w cichej i spokojnej miejscowości jaką jest Kościerzyna. Za wybraniem właśnie tego miejsca przemawia wiele. To między innymi wyjątkowa lokalizacja w województwie pomorskim, bliskość dwóch parków krajobrazowych - Kaszubskiego Parku Krajobrazowego oraz Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. To jednak nie wszystko, bowiem Kościerzyna od dawna znana jest jako miejsce kultywujące tradycje i sztukę ludową. Jednym z ciekawszych miejsc pielęgnujących lokalny folklor jest Muzeum Akordeonu.

Najważniejszy instrument Kościerzyny

Muzyka w Kościerzynie od dawna miała duże znaczenie. Na ziemiach tego regionu powstało Muzeum Akordeonu, które rozpoczęło swoją działalność w 2010. Muzyka jednak rozbrzmiewa tu od zawsze, a akordeon zwany również świnią czy kaloryferem, jest stałym elementem lokalnych kapel. Bez tego instrumentu nie odbywa się żaden festyn czy koncert. Ponadto od 2006 roku to właśnie w tym miejscu odbywają się próby bicia rekordu w grze na akordeonie.

Co kryje muzeum

W jedynym takim muzeum w Polsce można poznać wszystkie tajniki związane ze sztuką wydobywania dźwięku z kweczy. Doskonała atrakcja bez względu na wiek turystów, którzy chcą poznać historię Kościerzyny.

Informacja dla turystów

Godziny otwarcia: poniedziałek - piątek 8:00 – 16:00. Ceny biletów wstępu: normalny 5 zł, ulgowy 4 zł, grupowy 3 zł.

Dokładniejsze informacje na stronie http://muzeumakordeonu.com.pl/muzeum/

Polecane obiekty w pobliżu Muzeum Akordeonu w Kościerzynie


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!