Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Borsk - oferta noclegu w Borsku i okolice

  • 1

Oferty z noclegami w Borsku

Borsk to cudowna miejscowość noclegowa na Kaszubach, zapewniająca wspaniały urlop. Ze względu na bliskość jeziora w Borsku najbardziej rozpowszechnione są domki letniskowe, które znajdują się także nad rzeką Wdą. Obok brzegu mieszczą się także ośrodki wypoczynkowe, które organizują zabawy integracyjne, spływy kajakiem czy regaty, więc jest to dobra opcja dla tych, którzy chcą aktywnie spędzić czas. Potrzebujący ciszy i spokoju mogą się zakwaterować w agroturystykach. Szukający oszczędności mają do dyspozycji domek kempingowy i pole namiotowe, a osoby, którym zależy na standardzie noclegu, znajdą tu apartamenty. Można także poszukać pokoju w okolicznych miejscowościach takich jak Wiele, Wdzydze Tucholskie czy Przydół – rozsiane są tu agroturystyki, domki czy pensjonaty. W pobliżu Borska przechodzi droga krajowa nr 22, którą można się dostać od strony Warszawy, zjeżdżając z autostrady A1 i skręcając w drogę nr 214 lub drogą krajową nr 20 od strony Trójmiasta. Dojeżdżają tu również autobusy PKS.

Borsk – Kaszuby i Jezioro Wdzydzkie

Kaszubska wioska nad brzegiem Jeziora Wdzydzkiego, zwanego także Kaszubskim Morzem oraz nad rzeką Wdą. Do tej pomorskiej osady przyjeżdża co roku wielu amatorów sportów wodnych i miłośników oryginalnej kaszubskiej kultury. Dostępna tu dobra infrastruktura turystyczna – baza noclegowa oraz liczne szlaki turystyczne – piesze, rowerowe czy kajakowe. W pobliżu także liczne atrakcje Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Borsk leży w pobliżu miejscowości: Wdzydze Tucholskie (3 km), Wdzydze Kiszewskie (18 km), Kościerzyna (27 km).

Borsk – kaszubska oaza spokoju

Jezioro Wdzydze daje wiele możliwości – można tu pływać, uprawiać żeglarstwo, kajakarstwo, a także łowić ryby. Akwen zachwyca kolorem - woda jest tu szmaragdowo-niebieska. Na jeziorze jest kilka dużych wysp, w tym zamieszkany Ostrów Wielki. Warto udać się na pieszą lub rowerową wycieczkę. Obszar jeziora i jego okolica tworzą Wdzydzki Park Krajobrazowy z różnorodną roślinnością i dominującymi borami. W parku mieści się rezerwat Krwawe Doły ze szlakiem turystycznym Kamiennych Kręgów. Warto podjąć się wędrówki przez kolejną trasę: Szlak Kaszubski, prowadzący np. przez Lasy Mirachowskie czy Szwajcarię Kaszubską. Dla fanów kajakarstwa dobra wiadomość – istnieje tu także wodny szlak Graniczna-Trzebiocha przez jeziora Garczyna, rzekę Wdy i Wdzydze. W miejscowości oraz jej okolicy możemy wziąć udział w imprezach związanych z powitaniem lata, w licznych festynach czy w Międzynarodowym Festiwalu Folkloru „Kaszubskie Spotkanie z Folklorem Świata”.