Aktywne kryteria wyszukiwania
Kalisz
Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Kalisz - oferta noclegu w Kaliszu i okolice

Oglądasz Kalisz (Kalisz / kaliski / wielkopolskie).
Czy chodziło Ci o:

Baza noclegowa w Kaliszu

Nocleg w Kaliszu to ciekawa i wygodna propozycja dla podróżujących. Położenie Kalisza pośrodku krzyżujących się węzłów komunikacyjnych (drogi krajowe 12 i 25) sprawia, że oprócz walorów turystycznych, stanowi bazę noclegową dla osób będących w podróży pomiędzy Łodzią a Poznaniem oraz Bydgoszczą a Wrocławiem. Hotele (tworzące 30% oferty noclegowej) można spotkać już 10-15 km przed wjazdem do miasta (na wysokości Russowa od północy i Skalmierzyc od południowego-zachodu). Rynek Główny otacza kilka miejsc noclegowych, które nie należą do najdroższych w mieście. Niektóre z nich, położone nawet 150 m od ratusza, będą odpowiednie dla turystów zwiedzających zabytkową zabudowę Kalisza, rozmieszczoną wokół 10 prowadzących do rynku ulic. Droższe hotele znajdziemy wzdłuż biegnącej od Plant ul. Złotej (110-130 zł/doba) oraz na północy Parku Miejskiego (ul. Niecała) – 200 m od Sanktuarium Św. Józefa. Podobne ceny utrzymują się w hotelach wzdłuż ul. Częstochowskiej (która biegnie równolegle do rzeki Prosny i stanowi część drogi wojewódzkiej nr 450 do Opatowa), skąd blisko do rezerwatu Kaliski Gród Piastów. Najtańsze kwatery (prywatne pokoje i agroturystyki) mieszczą się na Osiedlu Widok (Aleja Wojska Polskiego), które graniczy z dworcem kolejowym przy Trasie Bursztynowej.

Kalisz – Wielkopolskie szlaki

Najstarsze miasto w Polsce - założone w 850 r. Nazwę zawdzięcza być może obecności Celtów na tym terenie (w języku celtyckim cal oznacza strumień). Przez miasto przepływa rzeka Prosna oraz znajduje się tutaj rezerwat przyrody Torfowisko Lis i Las Winiarski. Miasto rodzinne Adama Asnyka i miejsce, gdzie dorastała Maria Konopnicka. Kalisz leży na trasie Szlaku Piastowskiego biegnącego przez województwa wielkopolskie i kujawsko-pomorskie. Tu znajduje się także interesujący rezerwat archeologiczny Kaliski Gród Piastów. Współczesny Kalisz to także ważny ośrodek gospodarczy - posiada tradycje włókiennicze, w przemyśle odzieżowy oraz spożywczym. Jest kluczowym punktem Kalisko-Ostrowskiego Okręgu Przemysłowego, centrum przemysłu lotniczego oraz produkcji maszyn i silników lotniczych. Przez Kalisz przebiegają dwie drogi krajowe nr 12 oraz 25, prowadzące do Ostrowa Wielkopolskiego (25 km) i Jarocina (52 km). W odległości ok. 120 km od miasta funkcjonują trzy międzynarodowe porty lotnicze: Łódź-Lublinek, Wrocław-Starachowice oraz Poznań-Ławica.

Z wizytą w najstarszym polskim mieście

W samym centrum Kalisza na rynku mieści się kamienica z płaskorzeźbami wybitnych mieszkańców Kalisza: Adama Asnyka, Marii Konopnickiej, Stefana Szolc-Rogozińskiego i Marii Dąbrowskiej. Kalisz to piękne obiekty sakralne: zespół klasztorny ojców franciszkanów, cerkiew Świętych Apostołów Piotra i Pawła czy też Bazylika Kolegiacka Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny z obrazem Świętej Rodziny. Bazylika jest to jednocześnie sanktuarium św. Józefa Kaliskiego, od kilku lat w czasie świąt Bożego Narodzenia można tam oglądać żywą szopkę. Zabytkowa architektura kaliska uległa zniszczeniu w czasie I wojny światowej, a historycy oceniają, że miasto ucierpiało najbardziej ze wszystkich europejskich miast. W późniejszych latach odbudowano budynki, utrzymując je w zabytkowej stylistyce. W śródmieściu Kalisza znajduje się najstarszy w Polsce park miejski założony w 1798 r., uważany wówczas za najpiękniejszy ogród publiczny. W rezerwacie archeologicznym Zawodzie została udokumentowana historia badań archeologicznych, a jego główną część stanowi częściowo zrekonstruowany gród otoczony wałem obronnym. Z najstarszych budynków sakralnych zachowała się katedra św. Michała Biskupa (1253 r.), w którym ochrzczony został Adam Asnyk, a ślub wzięła Maria Konopnicka. Miasto jest organizatorem m. in. Kaliskich Spotkań Teatralnych oraz Festiwalu Muzycznego im. Pawła Bergera. Z imprez sportowych warto wybrać się na Europejskie Strzelanie o Srebrną Lilię św. Józefa.



Strona korzysta z plików cookies w celu poprawy funkcjonowania serwisu. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.