Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Termy w Bukowinie Tatrzańskiej

Noclegi w okolicy Bukowiny Tatrzanskiej

Termy w Bukowinie Tatrzańskiej

Termy Bukovina jest to kompleks basenów geotermalnych, które zasilane są wodą termalną. To największy obiekt tego typu, który zlokalizowany jest w Bukowinie Tatrzańskiej, w Tatrzańskim Parku Narodowym. Łączna powierzchnia basenów to około 1885 metrów kwadratowych, a temperatura wody waha się od 28 stopni do 36 stopni. Woda znajdująca się w termach wydobywana jest z otworu, który znajduje się w północno-zachodniej części Wysokiego Wierchu. Jest to woda mineralizowana o typie siarczanowo-chlorkowo-wapniowo-sodowym.

Rozrywka i właściwości lecznicze

Wody termalne są doskonałe do rehabilitacji oraz leczenia różnego rodzaju schorzeń. Pozwalają eliminować bóle stawów, dolegliwości układu mięśniowego i kostnego, wody wzmacniają układ sercowo-naczyniowy oraz przyspieszają przemianę materii. Woda termalna posiada takie pierwiastki jak sód, wapń, potas, siarka, magnez czy chrom.

Kompleks Bukovina składa się z kilkunastu basenów, zjeżdżalni, jacuzzi oraz saun (m. in. fińskie i parowe). W obiekcie znajduje się również hotel czterogwiazdkowy oraz SPA. Termy Bukovina znajdują się w niedalekiej odległości od Zakopanego oraz Nowego Targu. Jest to centrum rozrywki, rehabilitacji oraz rekreacji.

Atrakcje w Termach Bukovina

Kompleks składa się z sześciu basenów wewnętrznych oraz sześciu basenów zewnętrznych zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Obiekt dysponuje również zjeżdżalniami o łącznej powierzchni ponad stu metrów. Atrakcjami kompleksu są między innymi Aqua Aerobik. Codziennie o godzinie 15:00 można poćwiczyć w basenach przy energetycznej muzyce i pod okiem doświadczonego instruktora. Ćwiczenia w wodzie zwiększają siłę mięśni oraz ogólną wydolność organizmu. W soboty i niedziele w okresie wakacyjnym o godzinie 13:00 dostępny jest również aerobik w wodzie dla dzieci. Niezwykłą atrakcją są również seanse zapachowe. Codziennie o godzinie 12:00, 14:00 oraz 19:00 można powdychać olejków eterycznych. Dzięki takim inhalacjom w naturalny sposób oczyszczamy drogi oddechowe i wzmacniamy swoje zdrowie. Jest to również bardzo dobry sposób na zrelaksowanie się po ciężkim dniu.

Godziny otwarcia i ceny wejsciówek

Termy Bukovina dostępne są od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 09:00 do 22:00. Ceny biletów są mocno zróżnicowane. W zalezności jak długi okres czasu chcemy spędzić w termach i czy chcemy korzystać z różnych ciekawych atrakcji.

Oficjalna strona: http://www.termabukowina.pl

Polecane obiekty w okolicy Bukowiny Tatrzanskiej