Zdrowie
Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Jeziora Choczewskiego

Sporty wodne na Jeziorze Choczewskim

Jezioro Choczewskie położone jest w województwie pomorskim na Wysoczyźnie Żarnowieckiej i ma powierzchnię ponad 177 ha. Każdego roku w rejony tego przepięknego jeziora przyjeżdża wielu turystów, którzy mogą w tym miejscu liczyć na odrobinę ciszy oraz spokoju.

Walory turystyczne

Jezioro Choczewskie to dosyć duży zbiornik, który powstał głównie w celach rekreacyjnych oraz wędkarskich. Tuż przy samym lesie znajduje się nieduże kąpielisko z którego mogą korzystać nie tylko dorośli, ale również dzieci. Zaletą tego miejsca jest przede wszystkim to, iż woda w jeziorze jest niezwykle czysta, dzięki czemu można w nim spotkać pręgowate raki. Nad Jeziorem Choczewskim można zdecydować się na bardzo aktywny wypoczynek nie tylko pływając, ale również uprawiając różne sporty wodne. W miejscu tym można nie tylko żeglować, ale również nurkować czy też uprawiać kitesurfing. Wprawdzie po jeziorze nie można pływać motorówkami, jednak warto ze sobą zabrać inny wodny sprzęt, który nie powoduje żadnego uciążliwego hałasu. Po jeziorze można bez problemu pływać rowerkami wodnymi czy też łódkami. W niedalekiej odległości znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego, dlatego też nie trzeba zabierać ze sobą całego ekwipunku.

Miejsce dla wędkarzy

Nad jeziorem Choczewskim można przyjemnie spędzić czas wędkując. W jeziorze żyją szczupaki, liny oraz leszcze, jednak prowadzone są również zarybienia węgorzy oraz karpi. W 2005 roku na jeziorze wybudowano trzy pomosty dla wędkarzy, a przy każdym z nich znajduje się parking dla samochodów. Nad jezioro można również bez problemu dojechać rowerem, co z pewnością będzie ciekawsze niż wycieczka samochodem. Z uwagi na fakt, iż teren jeziora objęty jest ciszą, to nie można po nim pływać motorówkami ani innym tym podobnym sprzętem. Wędkarze mogą po jeziorze pływać wyłącznie łodziami napędzanymi siłą własnych rąk, jednak nie jest to na szczęście zbyt uciążliwe i wielu osobo sprawia to bardzo dużo frajdy. Jezioro Choczewski to jedno z ciekawszych miejsc pod względem turystycznym, dlatego też warto je odwiedzić podczas wakacyjnego urlopu.

Polecane obiekty w pobliżu Jeziora Choczewskiego


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!