Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Zamku w Ełku

Zamek w Ełku

Mimo, że zabytków i atrakcji na mapie Ełku nie brakuje, bardzo często mamy problem ze znalezieniem czegoś odpowiedniego dla nas. Zamek w Ełku spodoba się fanom klimatów średniowiecza, historii i architektury.

Krzyżacka warownia

Zamek Krzyżacki w Ełku datowany jest na początek XV wieku. Według historyków, którzy swą wiedzę opierają o dawne manuskrypty, zamek otworzono w roku 1406, a jego budowa rozpoczęła się prawie dziesięć lat wczesniej. Kompleks położony jest na półwyspie zamkowym, który w czasie powstania budowli był wyspą, co wiemy z dawnych ikon, które zachowały się w kronikach okolicznych kościołów.

Zamek, jako że powstawał w burzliwym okresie wojen polsko-krzyżackich, pełnił przede wszystkim funkcję obronną, co udało się wykazać w czasie badań archeologicznych, gdzie odkryto fundamenty palisad. Mimo, że warownia została dwukrotnie zniszczona, pierwszy raz w roku 1410, a kolejny raz w 1456, przetrwał on do dziś.

Krzyżackie wystawy

Aktualnie znajduje się tam muzeum, w których zebrano wiele eksponatów związanych z zakonem i jego wpływem na okoliczne ziemie. Trzeba przy tym wiedzieć, że wokół tych warowni kwitł handel, rzemiosło, a także rolnictwo, które zaopatrywało zamek w pożywienie. Mimo, że Krzyżacy byli najeźdźcami, warto odwiedzić ich zamki, aby poznać potęgę tego zakonu, którego misją była chrystianizacja, a także obrona słabszych.

Zwiedzanie

Zamek w Ełku jest jednym z najciekawszych zabytków na tych ziemiach. Szykując się na zwiedzanie, warto pamiętać, o tym, aby dobrze przygotować się do zwiedzania, ponieważ może ono zająć kilka długich godzin.

Polecane obiekty w pobliżu Zamku w Ełku