Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Szlaki turystyczne w Sudetach

Noclegi w pobliżu szlaków turystycznych w Sudetach

Szlaki turystyczne w Sudetach

Dzięki swojemu nieodpartemu urokowi Sudety przyciągają coraz szersze grono turystów lubiących pieszo zdobywać szczyty i wzniesienia. Jest to jedno z najlepszych miejsc do tego rodzaju rekreacji i to nie tylko z uwago na piękno miejscowej przyrody, ale także z racji ogromnej ilości szlaków turystycznych. Warto przy tym pamiętać, że Sudety są górami o mocno zróżnicowanym terenie, co dodatkowo zwiększa ich turystyczną atrakcyjność.

Atrakcje Sudetów

Mówiąc o Sudetach warto zwrócić uwagę przede wszystkim na dwa największe atuty tych gór, czyli Karkonoski Park Narodowy i Park Narodowy Gór Stołowych. Ponadto będąc już w okolicy warto odwiedzić również położone tu parki krajobrazowe. Do najciekawszych należą przede wszystkim:

  • Park Krajobrazowy Gór Sowich
  • Śnieżnicki Park Krajobrazowy
  • Rudawski Park Krajobrazowy

Pośród tego bogactwa atrakcji turystycznych można poruszać się jednym z licznych szlaków, których łączna długość w Sudetach wynosi aż 3,5 tys. kilometrów. Warto przy tym zaznaczyć, że obejmują one nie tylko polską, ale także czeską stronę gór. Dodatkowo wszyscy wędrujący pomiędzy szczytami Sudetów mogą liczyć na wsparcie w postaci bogatej i stale unowocześnianej infrastruktury. Przy szlakach znajdują się ławeczki, a w chwilach zmęczenia można przysiąść w jednym z licznych schronisk.

Szlaki turystyczne

Spośród licznych szlaków, jakimi można wędrować po Sudetach warto zwrócić uwagę przede wszystkim na te, które pozwalają zobaczyć najpiękniejszej strony tego pasma gór. Zalicza się do nich przede wszystkim: Szlak Zamków Piastowskich oraz Szlak z Orlicy na Błędne Skały. Ponadto na uwagę zasługują także szlak wiodący z Międzygórza do schroniska „Na Śnieżniku”.

Przydatne informacje

Choć może się wydawać, że Sudety należą do niezbyt trudnych gór, to zawsze trzeba brać pod uwagę potęgę przyrody. Dlatego do każdego wyjścia w góry należy się odpowiednio przygotować. Wejście na szlak jest bezpłatne, jednak cześć ze znajdujących na trasie atrakcji może być odpłatna. Dodatkowo trzeba pamiętać, że niektóre ze szlaków mogą mieć nawet kilkaset kilometrów. Co za tym idzie trzeba dobrze rozplanować swoją wyprawę i odpowiednio wyznaczyć punktu postoju.

Polecane obiekty w pobliżu szlaków turystycznych w Sudetach