Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy

Obiekty muzealne zawsze cieszą się dużą popularnością wśród historyków oraz wycieczek szkolnych. Bydgoszcz może pochwalić się wieloma miejscami, do których można przyjść podziwiać sztukę i kulturę oraz zobaczyć zachowane przedmioty i wspomnienia historyczne. Przykładem takiego miejsca jest Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego. Samo muzeum posiada niesamowicie odległą i ciekawą historię, dlatego warto odwiedzić to miejsce przy ulicy Gdańskiej 4.

Historia muzeum

Historia powstania tej placówki muzealnej zaczyna się w latach 80 XIX wieku, w czasie gdy założone zostało Towarzystwo Historyczne Obwodu Nadnoteckiego. Celem tego stowarzyszenia było zdobywanie wiedzy i pamiątek regionalnych. Samo oficjalne otwarcie muzeum datuje się jednak na rok 1923, gdy przeznaczono na to kamienice znajdującą się na Starym Rynku, a dokładnie pod numerem 2 i początkowo nie mogło pochwalić się dużymi zbiorami. Z czasem jednak pojawiało się w nim coraz więcej przedmiotów z zakresu sztuki i historii, a po 6 latach muzeum cieszyło się bardzo pokaźną kolekcją obrazów i rzeźb, dzięki czemu zainteresowanie obiektem stale rosło. W czasie trwania II wojny światowej muzeum i jego eksponaty przetrwały, a tylko dzięki temu, że przed kampanią wrześniową udało się zabezpieczyć muzealia. Przed budynkiem od samego początku często prowadzono egzekucję, a roku 1940 okupanci rozpoczęli wyburzenie Starego Rynku, w trakcie którego ucierpiała również kamienica.

Bilety i godziny otwarcia

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego jest otwarte w następujących godzinach. W czasie sezonu letniego, czyli od kwietnia do października: wtorek, środa, piątek 10.00-18.00, czwartek 10.00-19.00, sobota, niedziela 11.00-18.00. W sezonie zimowym, czyli w od listopada do marca: wtorek, środa, piątek 9.00-16.00, czwartek 9.00-18.00, sobota, niedziela 10.00 -16.00. W poniedziałki muzeum jest nieczynne.

Ceny biletów:

  • normalny – 5 zł
  • bilet ulgowy – 3 zł
  • bilet rodzinny – 12 zł (min. 2 osoby dorosłe + 1 dziecko; max. 5 osób)
  • bilet grupowy – 2 zł/os. (od 10 osób)
  • bilet zbiorczy normalny – 12 zł
  • bilet zbiorczy ulgowy – 8 zł
  • bilet zbiorczy rodzinny – 30 zł (min. 2 osoby dorosłe + 1 dziecko; max. 5 osób)
  • bilet zbiorczy grupowy – 5 zł/os. (od 10 osób)

W Exploseum obowiązuje odrębny cennik. Informacje o zniżkach i ulgach znajdują się na stronie http://muzeum.bydgoszcz.pl.

Polecane obiekty w pobliżu Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy