Zdrowie
Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Wieża Gocławska w Szczecinie

Noclegi w okolicy Wieży Gocławskiej w Szczecinie

Wieża Gocławska w Szczecinie

Zwiedzając Szczecin nie możemy zapominać o takich miejscach jak wieża Gocławska, do której najłatwiej będzie dojechać tramwajem numer 6. Dalej należy kierować się żółtym szlakiem turystycznym. Wieża Gocławska niestety nie jest obecnie otwarta dla zwiedzających, więc można podziwiać jej wspaniałą architekturę jedynie z zewnątrz. Wieża Gocławska jest najdroższą z wież Bismarckich, które zostały wybudowane.

Zabytek prywatny

Sam proces budowy okazał się wyjątkowo problematyczny od samego początku, ponieważ zainicjowanie budowy nastąpiło w roku 1899, jednak finalnie został on uroczyście otwarty dopiero w roku 1921. Miało to związek z trudną lokalizacją, w której miała powstać wieża. W roku 2001 została ona kupiona przez rodzinę Załuskich oraz odnowiona w celu otworzenia centrum turystycznego. Niestety prace remontowe nawet się nie rozpoczęły, więc w roku 2008 miasto Szczecin wytoczyło rodzinie sprawę sądową o odebranie obiektu. W roku 2010 zapadła oficjalna decyzja sądu, która jednogłośnie pozostawiła obiekt w rękach rodziny Załuskich.

Wieża na sprzedaż

Wieża została w późniejszych latach wystawiona na sprzedaż, jednak niestety nikt nie był zainteresowany jej zakupem. Cena została obniżona do 145 tysięcy euro, jednak w dalszym ciągu brakuje osób, które byłyby zainteresowane tym obiektem, przez co stoi on zaniedbany i z roku na rok jest w coraz gorszym stanie. Spowodowane jest to prawdopodobnie lokalizacją, która nie cieszy się dobrą opinią wśród turystów, a nawet stałych mieszkańców Szczecina.

Dawniej było to wspaniałe i zabytkowe miejsce, które musiało znaleźć się na trasie każdego historyka, obecnie coraz mniejsza liczba przyjezdnych osób decyduje się na odwiedzenie go. Mimo wszystko warto zastanowić się nad tym miejscem w czasie wycieczki, bo to bardzo ważny ślad dawnej historii.

Polecane obiekty w okolicy Wieży Gocławskiej w Szczecinie