Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Park im. Stefana Żeromskiego w Szczecinie

Noclegi w okolicy Parku im. Stefana Żeromskiego w Szczecinie

Park im. Stefana Żeromskiego w Szczecinie

Szczecin to niesamowite miasto, które warto odwiedzić. Zachodniopomorskie może pochwalić się tu nie tylko wspaniałym portem czy architekturą, ale i nietuzinkowym parkiem imienia Stefana Żeromskiego.

Zieleń w centrum miasta

Park miejski w Szczecinie jest drugim pod względem wielkości zielonym terenem, którego powierzchnia przekracza 24 ha. Położony jest na starym mieście i opleciony siecią kanałów Odry Zachodniej. Taka lokalizacja powoduje, że jest doskonałym punktem dla wszystkich szukających wytchnienia po zwiedzaniu okolicznych zabytków.

Park miejski im. Stefana Żeromskiego powstał w roku 1721, kiedy to utworzono tu cmentarz ewangelicki. W 1900 roku zlikwidowano miejsce pochówku, a przestrzeń przeznaczono pod tereny zielone. Dziś prężnie służą nie tylko wczasowiczom, turystom, ale również mieszkańcom Szczecina.

Niezwykła zieleń miejska

Na terenie Parku im. Stefana Żeromskiego znajduje się kilka wyjątkowych gatunków roślin. Między innymi Dąb Gruziński, Orzech czarny, Kasztan jadalny, Wiśnia piłkowana, Lipa srebrzysta, oraz wiele, wiele innych. Wśród ciekawych okazów wymienić należy także tulipanowce japońskie, bukszpany czy choćby bluszcze. W sumie znajduje się tu 177 gatunków roślin, spośród których niektóre datowane są na ponad 100 lat.

Wyjątkowe atrakcje architektoniczne

Na terenie parku im. Stefana Żeromskiego możemy przechadzać się z rozkoszą i obserwować piękno natury. Jednak to nie wszystko, co przyciąga turystów w te strony. Można tu bowiem znaleźć ciekawe rzeźby i inne elementy architektoniczne. Najistotniejszym punktem na mapie parku jest oczywiście pomnik Stefana Żeromskiego, który stanął w tym miejscu w 1978 roku.

Warto wspomnieć także o rzeźbie "Fontanna" powstałej w 1975 roku. Koniecznie powinniśmy też odwiedzić rzeźby autorstwa Anny Paszkiewicz stworzone w latach 1970-1978 – "Macierzyństwo" i 'Prometeusz" zdobią malownicze alejki miejskiego parku. Nie zapominajmy o tym, że wędrując tymi alejkami, możemy natrafić na inne ciekawe obiekty, między innymi wspaniałe pomniki przyrody.

Polecane obiekty w okolicy Parku im. Stefana Żeromskiego w Szczecinie