Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Rzeka Brda

Noclegi w okolicy rzeki Brdy

Rzeka Brda

Bydgoszcz jest miastem, które pod względem liczby mieszkańców i powierzchni zajmuje ósme miejsce w kraju. Jest to bardzo ważny ośrodek przemysłowo – usługowy. Miasto położone jest w Kotlinie Toruńskiej po obu stronach rzeki Brdy, opodal jej ujścia do Wisły. Pomimo przemysłowego charakteru miasto otaczają rozległe obszary leśne. Najstarsza część miasta leży nad samą Brdą. W najbliższym sąsiedztwie rzeki powstały rynki: Stary i Rybi, a dalej na południe – Nowy i Zbożowy.Warto zatem goszcząc w Bydgoszczy wybrać się na spacer brzegiem Brdy.

Imprezy i wydarzenia nad brzegiem Brdy

Brda jest rzeką, która w Bydgoszczy od zawsze miała wielkie znaczenie. W granicach miasta została ona całkowicie skanalizowana już w XVII wieku. Wówczas stała się częścią drogi wodnej łączącej dorzecza Wisły i Noteci. Obecnie trochę zmalało znaczenie miasta jako portu rzecznego. Nadal jednak to właśnie w pobliżu rzeki znajdują się najatrakcyjniejsze miejsca. Okolice Brdy to swoiste centrum Bydgoszczy. Tutaj odbywają się przeróżne wydarzenia artystyczne oraz kulturalne i organizowane sa zawody sportowe. Do najciekawszych należy Bydgoski Festiwal Wodny. Jest to impreza cykliczna odbywająca się w czerwcu. Spotykają się tu wówczas podróżnicy, żeglarze i artyści z całej Polski. Jest też Rzeka Muzyki ze swoim całym cyklem koncertów, zarówno muzyki klasycznej, jak i mniej poważnej. Na Brdzie organizowane są również Ogólnopolskie Zawody Pływackie, w których biorą udział pływacy z całego kraju. Nurty Brdy to również jedno z ulubionych miejsc triathlonistów. Zawodnicy z całej Europy sprawdzają tutaj swoje umiejętności i rywalizują ze sobą, podobnie jak wioślarze, którzy mają też swoją imprezę.

Bydgoska Wenecja

Część Starego Miasta, która przylega do odnogi Brdy, nazywana jest „bydgoską Wenecją”. Nad samą wodą przepięknie prezentują się barwne kamienice. Wielką atrakcją jest przeciągnięta nad rzeką lina, na której balansuje figura linoskoczka. Po Brdzie regularnie kursuje tramwaj wodny. Jest to bardzo pomysł na zwiedzanie miasta. Tramwaj kursuje od końca kwietnia do 10 września i jest niewątpliwą atrakcją dla wszystkich odwiedzających miasto. Można do niego wsiąść i wysiąść na dowolnym przystanku. Swój kurs tramwaj wodny zaczyna od przystani i dopływa aż do mostu Wyszyńskiego. Warto dodać, że rzeka Brda należy do jednych z najczystszych polskich rzek.

Polecane obiekty w okolicy rzeki Brdy