Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu sanatoriów uzdrowiskowych w Muszynie

Uzdrowisko w Muszynie

W Polsce jest wiele ciekawych miejsc, gdzie można nie tylko miło spędzić czas i wypocząć, ale także poprawić stan swojego zdrowia. Najpopularniejszy kompleks uzdrowiskowy, można spotkać w Muszynie-Zdroju. Tutejszy zespół uzdrowiskowy jest bardzo bogaty i mocno rozbudowany. Można tu znaleźć zakwaterowanie w kilku renomowanych ośrodkach uzdrowiskowych.

Położenie

Muszyna-Zdrój leży w powiecie nowosądeckim, w województwie małopolskim. Miejscowość ulokowana jest w dolinie Popradu, w górach Beskidu Sądeckiego. Klimat jaki panuje w tym rejonie sprzyja zdrowiu, dodatkowo można tu spotkać naturalne wody mineralne, bogate w selen i lit, które mają dobroczynne działanie zdrowotne. Zważywszy na otoczenie gór, klimat jest tu bardzo sprzyjający, a powietrze czyste i świeże.

Historia Muszyny-Zdroju

Początek uzdrowiskowej historii Muszyny datuje się na 1911 rok, kiedy to po raz pierwszy oddano do użytkowania pierwsze źródło wody mineralnej. Inicjatorem stworzenia uzdrowiska w tym miejscu był dr Seweryn Mściwujewski. Pierwsze odwierty dla pozyskania nowych źródeł wód mineralnych wykonano w 1922 roku, a formalny status uzdrowiska nadano tej miejscowości w 1929 roku. Wtedy też rozpoczęto budowy kilku domów uzdrowiskowych w okolicy, które bardzo szybko zaczęły przynosić dochody. Stworzono zakłady kąpielowe nad Popradem i Pijalnię Wód w centrum miasta. W czasie wojny działalność uzdrowiska została wstrzymana, wznowiono ją w 1958 roku.

Cel uzdrowiska

W zespole uzdrowiskowym Muszyny-Zdroju leczy się wiele różnych dolegliwości. Przede wszystkim przybywają tu kuracjusze cierpiący na schorzenia dróg oddechowych, choroby układu pokarmowego, schorzenia narządu słuchu, schorzenia laryngologiczne, choroby przemiany materii, schorzenia ginekologiczne, zaburzenia psychosomatyczne i dolegliwości neurologiczne. W miejscu tym można odbudować swoją sprawność fizyczną i psychiczną. Okoliczne trasy spacerowe sprzyjają aktywności na wolnym powietrzu. Liczne baseny uzdrowiskowe zapewniają ruch i relaks w wodzie o zdrowotnych właściwościach. Piękne krajobrazy, cisza i spokój panujący w tej okolicy zapewniają kuracjuszom wyciszenie, zrelaksowanie się i głęboki wypoczynek.

Polecane obiekty w pobliżu sanatoriów uzdrowiskowych w Muszynie