Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Tężnia solankowa w Rabce-Zdroju

Noclegi w pobliżu Tężni solankowej w Rabce-Zdroju

Tężnia solankowa w Rabce-Zdroju

Rabka - Zdrój to jedno z najbardziej znanych uzdrowisk w całej Polsce. Chętnie przyjeżdżają tu zarówno mali, jak i dorośli pacjenci. O popularności tego miejsca decydują przede wszystkim doskonały klimat oraz właściwości lecznicze bijących w okolicy źródeł mineralnych. Miejscem, które z całą pewnością powinien odwiedzić każdy kuracjusz są Tężnie Solankowe znajdujące się w Rabce – Zdrój.

Historia powstania tężni solankowych

Tężnie solankowe powstały w Rabce - Zdroju blisko dziesięć lat temu. Zlokalizowane są w Parku Zdrojowym, który mieści się przy Alei Jordana. W skład całego kompleksu zdrowotnego wchodzą drewniane altany - w jednej z nich znajduje się Pijalnia Wód Mineralnych, z kolei w drugiej - tężnie solankowe. Spacerując po parku czy odpoczywając na ławeczkach kuracjusze mają możliwość wdychania solankowego aerozolu. Tężnie solankowe działające w Rabce są jedynym tego typu obiektem na wolnym powietrzu, który znajduje się na terenie całego województwa małopolskiego. Korzystanie z dobrodziejstw solankowego aerozolu jest całkowicie darmowe.

Wskazania do korzystania z solanek

Na kurację powietrzem zawierającym solankowy aerozol powinni wybrać się przede wszystkim kuracjusze, którzy zmagają się na co dzień z dolegliwościami związanymi z układem oddechowym. Dotyczy to zwłaszcza osób ciepiących na nawracające infekcje gardła oraz pacjentów z problemami skórnymi. Tężnie solankowe wykazują również silne działanie profilaktyczne w zakresie zapobiegania takim dolegliwościom jak np. przewlekłe zmęczenie czy choroby cywilizacyjne powodowane przez uzależnienie od wyrobów tytoniowych.

Godziny otwarcia

Pijalnia wód mineralnych oraz tężnie solankowe otwarte są dla wszystkich kuracjuszy codziennie w godzinach 10:00 – 18:00. Obiekt czynny jest jednak tylko w sezonie wiosenno - letnio - jesiennym. Tężnie zamykane są dla osób postronnych w momencie pierwszych przymrozków, w obawie przed zamarznięciem dysz solankowych.

Polecane obiekty w pobliżu Tężni solankowej w Rabce-Zdroju