Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Parku Zdrojowego w Rabce-Zdroju

Park Zdrojowy w Rabce-Zdroju

Rabka - Zdrój to jedno z bardziej popularnych uzdrowisk w Polsce. Położone w województwie małopolskim miasto chętnie jest odwiedzane przede wszystkim przez osoby, które cierpią z powodu problemów z układem oddechowym i krążeniem. W Rabce - Zdrój przygotowano wypoczynek zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Jedną z większych atrakcji tego miejsca jest Park Zdrojowy.

Park Zdrojowy

Park Zdrojowy w Rabce – Zdrój to idealne miejsce do przechadzek dla osób w każdym wieku. Zajmuje on powierzchnię 30 ha, więc można znaleźć tu naprawdę sporo ścieżek i alejek. W latach 2007 - 2013 przeprowadzono rewitalizację parku i obecnie prezentuje się on naprawdę wspaniale. Warto zwrócić uwagę na tutejszą roślinność - czasem można spotkać tu niezwykłe okazy drzew czy krzewów.

Ścieżka zdrowia

Sporą atrakcję dla przybywających tu turystów stanowią nie tylko rabaty kwiatowe, ale także różnorodne fontanny czy rzeźby. Najmłodsi również znajdą tu coś dla siebie - dla dzieci przygotowano tu dwa place zabaw z wieloma huśtawkami czy piaskownicami. W Parku Zdrojowym swój początek ma także "Szlak Papieski", który prowadzi przez ulubione miejsca papieża Jana Pawła II. Do dyspozycji turystów jest także tak zwana ścieżka zdrowia.

Sportowe atrakcje

Dla osób, które chcą spędzać czas w sposób aktywny przygotowano specjalne ścieżki do biegania, a także korty tenisowe. Można tu zagrać również w siatkówkę czy kręgle, a nawet pojeździć na rowerze. Wypożyczalnia rowerowa umożliwia turystom wypożyczenie dwóch kółek. Jest to doskonałe miejsce do wypoczynku zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Park Zdrojowy w Rabce powstał około roku 1864. Można w nim znaleźć pamiętające jeszcze tamte czasy drzewa. Znajdują się tu również zabytkowe wille czy parkowa kawiarnia, a także cmentarz żołnierzy radzieckich. Park jest czynny przez całą dobę, a wstęp do parku jest bezpłatny.

Polecane obiekty w pobliżu Parku Zdrojowego w Rabce-Zdroju