Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy Muzeum Górali i Zbójników w Rabce-Zdroju

Muzeum Górali i Zbójników w Rabce-Zdroju

Rabka - Zdrój słynie nie tylko jako jedno z największych dziecięcych uzdrowiska na terenie Polski południowej, ale także jako rewelacyjne miejsce do rodzinnego wypoczynku. Na terenie niewielkiego miasteczka położonego praktycznie u stóp Tatr, można znaleźć wiele atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Jednym z ciekawszych miejsc do odwiedzenia jest Muzeum Górali i Zbójników.

Pośród Górali

Wyjątkowy skansen zaprasza swoich gości przez cały rok. W atmosferze legend zbójnickich zwiedzić można na terenie muzeum m. in. zabytkową góralską chatę z XIX wieku, niewielki zameczek zbójnicki czy bardzo urokliwą dzwonniczkę. Na terenie skansenu zgromadzono setki przedmiotów stanowiących o historii i kulturze całego podtatrzańskiego regionu. Podziwiać można dawne góralskie stroje, wyposażenie wnętrz góralskich chałup czy dawne przedmioty codziennego użytku.

Zwiedzanie

Muzeum otwarte jest codziennie, za wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy. Wystawy można zwiedzać w godzinach: maj - wrzesień 9:30 – 18:00, październik - kwiecień 10:00 – 17:00.

Cennik biletów:

Informacje dotyczące aktualnych wystaw, godzin otwarcia, cenników biletów oraz ciekawe promocje można znaleźć na stronie Muzeum Górali i Zbójników pod adresem http://www.muzeum-zbojnikow.pl

  • bilet normalny - 12 zł
  • bilet ulgowy - 10 zł
  • bilet rodzinny - 42 zł(2+2)
  • bilet rodzinny - 51 zł(2+3)
  • Grupy powyżej 15 osób mogą skorzystać z opcji zwiedzania wraz z przewodnikiem. Koszt obsługi przewodnickiej w języku polskim wynosi 45 zł, z kolei przewodnik oprowadzający w języku obcym - 60 zł.
  • Darmowe wejście na teren muzeum przysługuje dzieciom poniżej 4 roku życia oraz opiekunom osób niepełnosprawnych.

Polecane obiekty w okolicy Muzeum Górali i Zbójników w Rabce-Zdroju