Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy Muzeum Orderu Uśmiechu w Rabce-Zdroju

Muzeum Orderu Uśmiechu w Rabce-Zdroju

Rabka - Zdrój to wyjątkowe miejsce na mapie Polski. Czyste powietrze, ciekawy mikroklimat i spora ilość atrakcji turystycznych powodują, miejscowość ta słynie w całym kraju ze swojego charakteru uzdrowiskowego. Bardzo często leczniczy pobyt dotyczy tu nie tylko dorosłych, ale także i dzieci i dlatego przygotowano tu dla najmłodszych sporo atrakcji. Jedną z nich jest Muzeum Orderu Uśmiechu.

Co kryje w sobie to muzeum

Muzeum Orderu Uśmiechu to obiekt, który znajduje się na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki - Rabkolandii (ul. Podhalańska 2). Jest to jedyne w swoim rodzaju muzeum, które gromadzi pamiątki związane z Kawalerami Orderu Uśmiechu. Jest to wyjątkowe odznaczenie, które jest przyznawane dorosłym przez dzieci. Ekspozycja muzealna również jest jedyną w swoim rodzaju wystawą - można znaleźć tu na przykład manekiny, które uwieczniają nadanie Orderu Uśmiechu Annie Dymnej, popularnej aktorce i działaczce społecznej.

Próba cytryny

Każdy turysta odwiedzający to wyjątkowe miejsce może poczuć się wyróżniony - dzieci, które przebywają razem ze swoimi opiekunami mogą wystąpić o nadanie im Orderu Uśmiechu. Odbywa się tu wtedy specjalna ceremonia - osoba, która ma otrzymać Order Uśmiechu ma za zadanie wypić puchar soku z cytryny, a następnie uśmiechnąć się. W ten sposób każdy z nas może zostać Kawalerem Orderu Uśmiechu. Odbywają się tu również spotkania Kawalerów Orderu Uśmiechu i inne ciekawe wydarzenia.

Godziny otwarcia i cennik

W związku z tym, że Muzeum Orderu Uśmiechu znajduje się na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki obowiązują tu bilety wstępu do Rabkolandii. Normalny bilet wstępu kosztuje 34 zł. Dzieci do 85 cm wzrostu mogą wejść na teren parku za 1 zł, a seniorzy w wieku powyżej 60 lat za wstęp płacą 17 zł. Muzeum Orderu Uśmiechu można zwiedzać w okresie od maja do października w godzinach, w których czynny jest Rodzinny Park Rozrywki "Rabkolandia".

Szczegółowe informacje na temat Muzeum Orderu Uśmiechu można znaleźć na stronie internetowej: http://orderusmiechu.pl/index.php

Polecane obiekty w okolicy Muzeum Orderu Uśmiechu w Rabce-Zdroju