Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Muzeum im. Władysława Orkana w Robce-Zdroju

Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju

Rabka - Zdrój to popularne miejsce wakacyjnych wyjazdów. Chociaż jest to miejscowość o charakterze typowo uzdrowiskowym, z wielu atrakcji mogą skorzystać również turyści. Specyficzny mikroklimat i prawdziwa moc atrakcji powodują, że na wypoczynek w tych okolicach decydują się zarówno osoby w zaawansowanym wieku, jak i rodziny z małymi dziećmi. Jednym z miejsc, w które na pewno warto zajrzeć przebywając w Rabce jest Muzeum im. Władysława Orkana.

Pamiątki pisarza

Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce - Zdroju jest położone przy ul. Władysława Orkana 2. Znajduje się w drewnianym kościele pochodzącym z połowy XVII w. Mieści się ono w dzwonnicy tego kościoła. Placówka została otworzona w roku 1936, a powstanie tej placówki zainicjowało Polskie Towarzystwo Tatrzańskie. Sam Władysław Orkan wyraził zgodę na powstanie tego obiektu.

W Muzeum im. Władysława Orkana znaleźć można 5 pomieszczeń, które przybliżają nam codzienne życie górali żyjących w XIX i XX w. Można tu zobaczyć eksponaty związane z ludową sztuką i kulturą, a także te powiązane z tradycyjnym ludowym rzemiosłem czy gospodarką. W Muzeum można zobaczyć również zdjęcia i instrumenty muzyczne należące do Władysława Orkana. Znajdują się tu również dwa pastele namalowane przez tego pisarza.

Turyści przybywający do Rabki – Zdrój chętnie zaglądają do Muzeum im. Władysława Orkana nie tylko ze względu na ciekawe ekspozycje. Każdego roku organizowane są tu wydarzenia o charakterze kulturalnym np. Święta Kultury Góralskiej czy Święta Kultury Orkanowskiej.

Podstawowe informacje dla zwiedzających

Godziny otwarcia Muzeum im. Władysława Orkana – w okresie od 1 maja do 31 sierpnia można zwiedzać od poniedziałku do niedzieli w godz. od 9.00 do 17.00. Poza sezonem turystycznym, we wrześniu jest czynne od poniedziałku do niedzieli w godz. od 9.00 do 16.00, z kolei od października do 30 kwietnia jest ono czynne od wtorku do niedzieli w godz. 9.00 – 16.00.

Bilety wstępu do muzeum: normalny kosztuje 7zł, a ulgowy 5zł. Za opiekę przewodnika trzeba zapłacić 40 zł. Istnieje możliwość zorganizowania nocnego wejścia grupowego. Więcej informacji o bieżących wydarzeniach można znaleźć na stronie muzeum: http://www.muzeum-orkana.pl/index.php

Polecane obiekty w pobliżu Muzeum im. Władysława Orkana w Robce-Zdroju