Aktywne kryteria wyszukiwania
Powidz

Noclegi Powidz - oferta noclegu w Powidzu i okolice

Oglądasz Powidz (Powidz / słupecki / wielkopolskie).
Czy chodziło Ci o:

Oferty noclegowe w Powidzu

Nocleg i wypoczynek w Powidzu może zachwycić niejednego turystę. W Powidzu większość wszystkich obiektów (aż 41%) to domki letniskowe. Są one zlokalizowane nad brzegiem Jeziora Powidzkiego, wzdłuż ul. Strzałkowskiej i Warszawskiej, niedaleko sklepów czy kościoła św. Mikołaja. Osoby poszukujące ciszy i komfortu powinny szukać domków w okolicy ul. Dzika Plaża – z tej strony zalewu jest znacznie spokojniej. Przy ul. Piaski, a także nieco dalej od brzegu, ale niedaleko od urzędu, banku czy sklepów, wokół ul. 29 Grudnia turyści będą mieć możliwość zakwaterowania nie tylko w domkach, ale i kwaterach prywatnych czy agroturystyce. To dobra opcja dla osób, które chcą mieć do centrum tylko kilka kroków. Wiele domków i ośrodków można także znaleźć w pobliskich miejscowościach, takich jak Przybrodzin czy Ostrowo. Wioska leży niedaleko drogi krajowej nr 92 i dróg wojewódzkich: 260 czy 262. Z Gniezna czy Słupcy kursują tu autobusy PKS.

Informacje o Powidzu

Niewielka wioska turystyczna położona nad największym w Wielkopolsce jeziorem Powidzkim. Historia tego miejsca sięga 1243 r., a okoliczne tereny były osiedlane już ok. I w. p.n.e. Powidz rozwinął się w XVIII w. kiedy działała tu huta szkła – Huta Powidzka, i w XIX w. gdy powstała linia Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotorowej oraz dzięki leczniczym wodom zdrojowym – przez co Powidz był znanym uzdrowiskiem. Wioska położona w otulinie parku krajobrazowego to obecnie popularne letnisko z dobrą infrastrukturą turystyczną. Miejscowość zlokalizowana jest w pobliżu Gniezna (32 km) i Konina (45 km), w odległości 95 km od Poznania.

Wypoczynek nad Jeziorem Powidzkim

Jezioro Powidzkie objęte jest strefą ciszy, a jego czyste wody, urozmaicona linia brzegowa, ciekawa fauna i flora przyciągają tu w lecie licznych turystów. Można tu uprawiać sporty wodne czy odpoczywać na plaży. Okolice jeziora to także liczne trasy piesze i rowerowe czy miejsca do wędkowania. Sama wioska posiada interesujący dawny układ urbanistyczny z XIX-wiecznym kościołem św. Mikołaja w stylu neogotyckim (zabytkowa rzeźba Matki Boskiej i Dzieciątka z XIV w.), a także XX-wiecznym dworkiem. Warto skorzystać z możliwości przejechania się Gnieźnieńską Kolejką Wąskotorową, jadącą z Gniezna do Anastazewa. Atrakcją tych terenów jest Powidzki Park Krajobrazowy, chroniący urozmaicone rzeźby terenu takie jak skarpy erozyjne, formy wydmowe czy wzgórza morenowe. Warto wspomnieć o odbywających się na terenie Jeziora Powidzkiego imprezach, takich jak Grand Prix Jeziora Powidzkiego czy Regatach Pucharu Polskich Jachtów Kabinowych.


Strona korzysta z plików cookies w celu poprawy funkcjonowania serwisu. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.