Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Stare Miasto w Lublinie

Noclegi w okolicy Starego Miasta w Lublinie

Stare Miasto w Lublinie

Stare Miasto to bez wątpienia najpiękniejsza część Lublina. Należy do najlepiej zachowanych zabytkowych zespołów urbanistycznych na terenie kraju. Znajduje się tutaj wiele obiektów wartych zobaczenia.

Atrakcje starówki

Właściwe stare miasto kryje szereg interesujących miejsc i budynków. Do najciekawszych należy Brama Krakowska, która jest bramą wjazdową na starówkę i była częścią murów obronnych wybudowanych w XIV wieku. Obecnie mieści się tutaj oddział Muzeum Lubelskiego. Kolejnym wartym uwagi obiektem jest Wieża Trynitarska, która stanowi ciekawy punkt widokowy. Platforma widokowa umieszczona jest na wysokości 40 metrów, z której można zobaczyć imponującą panoramę miasta. Ważną częścią starego miasta jest Plac Łokietka. Plac powstał w 1611 roku i przez długi czas stanowił ważny ośrodek handlu. Prawdziwą gratką dla fanów barokowej architektury jest natomiast archikatedra – jeden z pierwszych budynków w tym stylu, który powstał poza terenem Włoch.

Amatorów kultury i sztuki zachwyci Teatr Stary, otwarty ponownie po trwającym 5 lat remoncie. To fascynujące miejsce przyciąga turystów przede wszystkim swoją niezwykłą atmosferą. Kolejnym ciekawym budynkiem jest bazylika św. Stanisława Biskupa Męczennika, gdzie znajduje się XVIII-wieczne malowidło przedstawiające pożar miasta, który miał zostać cudownie ugaszony dzięki procesji z relikwiami Krzyża Świętego.

Trakt Królewski

Zwiedzanie starego miasta w Lublinie można zorganizować wzdłuż Traktu Królewskiego, który biegnie od Zamku Lubelskiego przez Bramę Grodzką, następnie ulicą Grodzką do rynku, Bramy Krakowskiej i Placu Łokietka. Taka wycieczka pozwala na obejrzenie wielu ciekawych miejsc i dostarcza niezapomnianych wrażeń wizualnych.

Nocne życie

Na lubelskim starym mieście działa wiele restauracji, pubów i barów, które wieczorami przyciągają mieszkańców Lublina oraz turystów. Warto zobaczyć tę dzielnicę także nocą, ponieważ po zapadnięciu zmroku zmienia się atmosfera tego miejsca, które wygląda naprawdę magicznie.

Polecane obiekty w okolicy Starego Miasta w Lublinie