Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy rynku w Nowym Targu

Rynek w Nowym Targu

Nowy Trag to położone w województwie małopolskim, tuż u podnóża Turbacza, jedno z ciekawszych polskich miast, które każdego roku odwiedzane jest bardzo chętnie przez turystów. Jedną z atrakcji jest tutejszy rynek oraz ratusz, które zlokalizowane są w samym sercu tej przepięknej miejscowości. Powierzchnia rynku ma obecnie 1,5 ha i przez wiele wieków miejsce to pełniło funkcję lokalnego centrum handlowego. Obecnie na miejscowym rynku znajduje się ratusz, który został wybudowany w połowie XIX wieku.

Zabytkowe kamienice

Rynek do końca XVIII wieku miał drewnianą zabudowę, jednak w 1784 roku w mieście wybuchł dosyć potężny pożar, który strawił wszystkie okoliczne budynki. Z tego też względu ówczesne władze postanowiły wybudować na rynku murowane kamienice, które można podziwiać po dziś dzień. Większość z zabytkowych kamieniczek znajduje się w północnej części rynku, a jedną z ciekawszych budowli jest kamienica nr 9, która w dawnych czasach była własnością rodziny Herzów. Dosyć ciekawa jest również kamienica znajdująca się obok, która odznacza się przede wszystkim przepięknie kutym balkonem. W nieco gorszym stanie są budowle znajdujące się w południowej części rynku, jednak zwiedzając tutejszy rynek, warto przyjrzeć się secesyjnemu budynkowi, który ozdobiony jest półokrągłą attykową ścianą.

Ratusz

Centralną budowlą na rynku jest ratusz zwieńczony zegarową wieżą. Budynek obecnego ratusza został wzniesiony w II połowie XIX wieku na miejscu wcześniejszego, który niestety uległ zniszczeniu w trakcie pożaru. Poprzedni budynek ratusza został wybudowany przed 1767 rokiem i w dawnych czasach mieściła się w nim siedziba nie tylko lokalnych władz, ale również więzienie. Obecnie budynek ratusza przyciąga uwagę wielu turystów swoim bardzo prostym, jednak bardzo ciekawym wyglądem. Frontową częścią budynku jest wieża zegarowa posiadająca ciekawie wyglądającą przeszkloną latarnię. Budynek ratusza charakteryzuje przede wszystkim dwukondygnacyjna konstrukcja, jednak warto podkreślić fakt, iż nie należy on do największych tego typu obiektów, ponieważ w porównaniu z niektórymi kamienicami jest on dosyć mały.

Polecane obiekty w okolicy rynku w Nowym Targu