Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Rynek w Kartuzach

Noclegi w pobliżu rynku w Kartuzach

Rynek w Kartuzach

Kartuski rynek to jedna z rewelacyjnych nowości, jakie pojawiły się nie tylko w Kartuzach, ale na całych Kaszubach. Cały rynek, dzięki dobrze przemyślanej inwestycji przeszedł prawdziwy remont. Dziś przyciąga i zachwyca nie tylko miejscowych, ale także przyjezdnych. Rynek uległ całkowitej zmianie, zupełnie inaczej go zagospodarowano, a ponadto pojawiła się na nim wspaniale komponująca się z otoczeniem fontanna.

Piękno kartuskiego rynku

Przepiękny widok czeka na nas przede wszystkim tuż po zmroku, ponieważ podczas remontu i modernizacji rynku wymieniono i zainstalowano dużo ładniejsze oświetlenie na całym jego obszarze, dzięki czemu miejscowość dużo zyskała uroku zwłaszcza w godzinach wieczornych. Wymieniona została także nawierzchnia, posadzono krzewy, drzewa, a cały obszar ozdobiono motywami rozpoznawalnymi w kulturze kaszubskiej. Można więc podziwiać nuty wokół nowo utworzonej fontanny czy elementy kaszubskiego haftu.

Muzyczna fontanna

Największym atutem rynku stała się jednak wspomniana wcześniej fontanna typu Dry Plaza, z której w rytm muzyki unosi się woda, dodatkowo podświetlana w godzinach wieczornych i mieniąca się wieloma kolorami. Akcent ten dodał charakteru i uroku dotychczasowemu rynkowi i sprawia niesamowite wrażenie. Warto to zobaczyć goszcząc w Kartuzach. Fontanna świetnie reprezentuje Kartuzy na tle innych miejscowości kaszubskich, dodatkowo miasto jest ściśle związane z tutejszą tradycją i kulturą oraz uznawane za jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejscowości tego regionu.

Zwiedzanie

Rynek w Kartuzach zwiedzać możemy o każdej porze dnia i nocy. Najlepiej jednak udać się do centrum Kartuzów po zapadnięciu zmroku w okresie letnim, kiedy to w pełni można podziwiać cały urok i piękno rynku w Kartuzach.

Polecane obiekty w pobliżu rynku w Kartuzach