Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Aleja Filozofów i Gaj Świętopełka w Kartuzach

Noclegi w okolicy Alei Filozofów i Gaju Świętopełka w Kartuzach

Aleja Filozofów i Gaj Świętopełka w Kartuzach

Gaj Świętopełka to rekreacyjny, niewielki obszar leśny położony nieco na uboczu miasta Kartuzy, nad jeziorem Klasztornym nieopodal kolegiaty. Ten niewielki kompleks leśny znajduje się w miejscu, które często obierane jest przez pasjonatów pięknej fotografii i spokojnego wypoczynku ze względu na ciszę stanowiącą ucieczkę od codziennego gwaru miejskiego oraz piękne, rozpościerające się na najbliższą okolicę widoki.

Gaj Świętopełka

Tu wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie - przepiękne widoki o każdej porze roku ukazują niesamowitą grę światła, cieni i kolorów. Na wiosnę niezmiernie miło jest przejść się nad jeziorem wśród zieleni, która dopiero odżywa. Różnorodna kwitnąca roślinność pozwala zachwycić się pięknem budzącej się do życia przyrody. Latem z jeziora Klasztornego dobiega kumkanie żab i miliony gwiazd odbijających się w tafli jeziora wieczorową porą. Jesienią napawać można się widokiem spadających na ziemię kolorowych liści, rozejrzeć możemy się za kasztanami. Zimą mróz pozwala przy bardzo niskich temperaturach na jazdę na łyżwach, a ponadto otacza to miejsce niesamowitym, śnieżnym krajobrazem. Mieniące się w jeziorze kolory, przepiękna roślinność, cudowne zapachy, dogodne miejsce do obserwowania przyrody - to niejedyne powody, dla których warto wybrać się do Gaju Świętopełka.

Aleja Filozofów

Biegnie wzdłuż Jeziora Klasztornego - niedaleko Gaju Świętopełka. Swego czasu była ulubionym miejscem do rozmyślań i modłów braci zakonnych - stąd też wzięła po części swoją nazwę. Aleja ta prowadzi wzdłuż brzegu całego jeziora aż do Wyspy Łabędziej, na której często odbywają się koncerty i festyny dla rodzin. Podobno jest to miejsce, które należy zwiedzić na samym końcu naszego pobytu w Kartuzach, ponieważ będzie ono naszą nagrodą za cały trud i wysiłek włożony podczas zwiedzania.

Polecane obiekty w okolicy Alei Filozofów i Gaju Świętopełka w Kartuzach