Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Kaszubskiego Parku Krajobrazowego

Kaszubski Park Krajobrazowy

Turyści poszukujący wypoczynku na łonie natury coraz częściej na miejsce swoich wakacyjnych wypraw wybierają Kaszuby. Mamy tam okazję obcować z nienaruszoną przez człowieka przyrodą. Na Kaszubach zachwycające są nie tylko piękne widoki. Wybierający się w okolice Chmielna turyści przyznają, że przyciąga ich także wyjątkowa kultura mieszkańców Kaszub, jak i mniejsze zainteresowanie tym obszarem.

Wspaniałe miejsce dla miłośników przyrody

Jednym z najciekawszych miejsc dla pasjonatów natury jest Kaszubski Park Krajobrazowy. Został on utworzony w 1983 r., a jego powierzchnia wynosi ponad 33 000 ha. W obszarze tego Parku znajduje się kilka najpopularniejszych w tym regionie gmin takich, jak Kartuzy, Kościerzyna czy Chmielno.

Rezerwaty i pomniki przyrody

Kaszubski Park Krajobrazowy to miejsce, które cechuje się wyjątkową różnorodnością jeśli chodzi o ukształtowanie powierzchni. Park ten został utworzony, aby ochronić pojezierza młodoglacjalne będące częścią Pojezierza Kaszubskiego. Klimat w tych okolicach także jest bardzo zmienny. Pomimo, że okres wegetacji jest tu stosunkowo krótki, to jednak na terenie parku krajobrazowego rozwijają się różne organizmy. Warto wspomnieć, że to miejsce jest np. terenem ścisłej ochrony 43 gatunków taksonów - występuje ich tu aż ok. 190 gatunków. W tych okolicach znajduje się również wiele rezerwatów przyrody i pomników przyrody - m. in. głazów narzutowych czy wiekowych drzew.

Zwiedzanie

Ten objęty ochroną region cieszy się sporym zainteresowaniem ze strony turystów, gdyż zorganizowano tu wiele szlaków pieszych czy rowerowych. Dla zmotoryzowanych przygotowano nawet wycieczkową trasę samochodową. Bardziej aktywni turyści na pewno ucieszą się z możliwości skorzystania z tras nordic walking na terenie parku i podziwiania pejzaży z punktów widokowych. Zwiedzanie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego jest bezpłatne. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: http://kpk.org.pl

Polecane obiekty w pobliżu Kaszubskiego Parku Krajobrazowego