Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Rezerwatu przyrody Kępa Redłowska

Rezerwat przyrody Kępa Redłowska

Trójmiasto to duży ośrodek usługowo-handlowy, który wielu osobom kojarzy się z żurawiami portowymi. Jednak wyjątkowe położenie nad Zatoką Gdańską oraz polodowcowa rzeźba terenu na południe i zachód od zabudowań sprawiają, że miasto to warto odwiedzić także ze względów przyrodniczych. W Trójmieście można się natknąć na wiele zielonych miejsc, gdzie codziennie odpoczywają mieszkańcy Gdańska, Gdyni i Sopotu. Kilka miejsc, ze względu na walory przyrodnicze, zostało objęte szczególną ochroną. Jednym z nich jest Rezerwat Przyrody Kępa Redłowska.

Położenie

Rezerwat Przyrody Kępa Redłowska położony jest na wybrzeżu w dzielnicy Redłowo. Najłatwiej dostać się w tę okolicę jadąc Aleją Zwycięstwa i następnie skręcić w stronę Szpitala Wojewódzkiego w Gdyni. Można tutaj dość także bezpośrednio z gdyńskiego nabrzeża, mijając Muzeum Marynarki Wojennej i kontynuując spacer Bulwarem Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego. Rezerwat zajmuje powierzchnię prawie 120 hektarów. Jest to jeden z najstarszych polskich rezerwatów – założony został już w 1938 roku.

Klif w Orłowie

Na terenie rezerwatu znajduje się jedno z najciekawszych miejsc na polskim wybrzeżu – orłowski klif, gdzie można oglądać ciągłą walkę wód Zatoki Gdańskiej z osadami budującymi wysoki klif. Co jakiś czas jego krawędzie są podmywane, co powoduje obsuwanie się ziemi oraz większych głazów. Ciekawa jest także sama Zatoka Gdańska, której dno w wielu miejscach jest kamieniste, przez co żyją tam różne porosty i inne morskie organizmy. Nic więc dziwnego, że rejon Kępy Redłowskiej jest często opisywany w pracach naukowych z zakresu oceanografii czy geologii.

Przyroda i rekreacja

Turyści oraz mieszkańcy przychodzą tu jednak głównie ze względu na charakter tego miejsca. 120 hektarów porośniętych w większości przez las bukowy sprawia, że spaceruje się tu bardzo przyjemnie. Zwłaszcza latem, gdy w nagrzanych miastach trudno już wytrzymać. Na terenie rezerwatu występują także inne, rzadkie gatunki roślin m.in. jarząb szwedzki, wawrzyniec wilczełyko czy rokitnik zwyczajny. Rosną tu również dęby, sosny, kliny czy świerki. Wszystko to sprawia, że las nabiera wyjątkowego charakteru, a leśne dróżki zapełniają się spacerującymi turystami.

Polecane obiekty w pobliżu Rezerwatu przyrody Kępa Redłowska


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!