Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy ratusza w Piasecznie

Ratusz w Piasecznie

Pomimo, że Piaseczno to o wiele mniejsze miasto w porównaniu do położonej w pobliżu Warszawy, warto jednak zajrzeć do tego wyjątkowego miejsca. Można znaleźć tu wiele ciekawych miejsc. Piaseczno to miejsce, które z pewnością zachwyci przede wszystkim miłośników architektury czy historii. Możemy odkryć tu niejedno miejsce o niezwykle długiej historii. Jednym z ciekawszych miejsc jest ratusz.

Ratusz

Wybierając się do Piaseczna na pewno nie będziemy mieli problemów ze znalezieniem najważniejszych miejsc w tym mieście. Ratusz w Piasecznie jest położony w centrum miasta, przy rynku. Jest to dość charakterystyczny budynek wzniesiony w stylu klasycystycznym, który doskonale można zobaczyć z każdego miejsca na Rynku. Budynek ten znajduje się w bliskim sąsiedztwie zabytkowego kościoła pod wezwaniem św. Anny.

Historia powstania

Ratusz w Piasecznie to wyjątkowe miejsce. Zbudowano go w 1823 r. według projektu Hilarego Szpilowskiego. Jest to budynek na planie kwadratu, zbudowany z cegły i otynkowany. Najbardziej charakterystyczną częścią piaseczyńskiego ratusza jest czterokondygnacyjna wieża zegarowa. W 1948 r. umieszczono na niej godło Piaseczna.

Na wieży ratuszowej znajduje się również półksiężyc upamiętniający wizytę w mieście tureckiego posła z 1777 r. Jest to zupełnie niezwykły element dekoracji, gdyż wszyscy turyści są przyzwyczajeni do znajdujących się na wieżach ratuszowych chorągiewek. Symbol wyznawców islamu obecnie stanowi prawdziwą atrakcję turystyczną. Od 1969 r. na wieży zegarowej znajduje się również zegar, który upamiętnia rocznicę 540 lat od nadania praw miejskich. Na frontowej ścianie ratusza można znaleźć dwie pamiątkowe tablice - jedna z nich jest poświęcona pamięci Józefa Piłsudskiego, druga - Wincentego Witosa.

Funkcje urzedowe

W ratuszu znajduje się teraz Urząd Stanu Cywilnego. Obecnie Ratusz w Piasecznie pełni przede wszystkim funkcje urzędowe i administracyjne. Pomimo to jest chętnie oglądanym przez turystów obiektem. Wybierając się do Piaseczna na pewno warto zwrócić uwagę na ten szczególny obiekt.

Polecane obiekty w okolicy ratusza w Piasecznie