Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu stacji Kolei Wąskotorowej w Piasecznie

Kolej Wąskotorowa w Piasecznie

Piaseczno to jedna z mniejszych miejscowości położonych w niewielkiej odległości od Warszawy. Położone na południe od stolicy miasto może poszczycić się atrakcjami, które przyciągają w te strony turystów. Jedną ze szczególnych propozycji dla turysty w każdym wieku jest przejażdżka tutejszą kolejką wąskotorową.

Kolejka Piaseczno - historia niezwykłego taboru

Wąskotorowa Kolejka Piaseczno to jedna z niewielu czynnych dzisiaj tego typu atrakcji na Mazowszu. Została uruchomiona już w 1898 r. i po dziś dzień jest to jedyna rozrywka tego rodzaju w niewielkiej odległości od Warszawy. W 1998 r. powstało Piaseczyńsko - Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej, które opiekuje się kolejką. W ciągu roku z tej ciekawej atrakcji korzysta aż 15 tysięcy turystów.

Oferta turystyczna

Główną atrakcją są organizowane co tydzień kilkugodzinne przejazdy na trasie Piaseczno - Tarczyn - Piaseczno. Chociaż długość trasy wynosi jedynie 28 km, to taka wycieczka trwa aż 5 godzin. Nieodłącznym elementem wycieczki kolejką wąskotorową jest piknik organizowany we wsi Runów. Z takiej atrakcji chętnie korzystają przede wszystkim rodziny z małymi dziećmi. Warto zwrócić uwagę na to, że podczas pikniku pasażerowie mogą skorzystać z cateringu, jak i sprzętu sportowego czy rekreacyjnego. Istnieje oczywiście możliwość zorganizowania przejazdu dla większych grup turystów - wycieczek szkolnych. W kolejce organizowane są również często takie imprezy jak wieczory panieńskie czy kawalerskie. Podczas sezonu turystycznego można wziąć udział także w wielu wydarzeniach związanych z koleją wąskotorową.

Podstawowe informacje

Z cotygodniowych przejazdów można skorzystać w każdą niedzielę (od marca do października) o godz. 11:00. Kolejka odjeżdża ze Stacji Piaseczno Wąskotorowe. Aby zorganizować przejazd dla większej grupy turystów lub wynająć pociągi specjalne należy skontaktować się wcześniej z opiekunami kolejki.

Koszt zakupu biletu normalnego to 30 zł, ulgowego 15 zł. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: http://www.kolejka-piaseczno.pl

Polecane obiekty w pobliżu stacji Kolei Wąskotorowej w Piasecznie